Keďže spoločnosť Shiba Inu (SHIB) predstavuje nový mechanizmus spaľovania dodávok, široko obiehaná predikcia mince, ktorá zasiahne 1 cent, môže mať v konečnom dôsledku určitú hodnotu

Shiba Inu (SHIB), dogecoinový spinoff, ktorý sa vďaka svojim nadrozmerným ziskom raketovo dostal do centra pozornosti finančného sveta, je v súčasnej dobe len pľuvadlom ďaleko od svojho historického maxima. V tomto kontexte sú sociálne médiá znepokojené špekulatívnou mániou, pričom niektorí predpovedajú, že minca čoskoro dosiahne cenovú úroveň 1 cent (0,01 dolára). Rozoberme.

Zdroj: https://coinmarketcap.com/currencies/shiba-inu/

V čase písania článku sa mince Shiba Inu obchodujú na cenovej úrovni 0,00002877 dolára, čo je len 17 percent pod májovými historickými maximami 0,00003389 dolára. Keď vezmeme do úvahy, že minca v nasledujúcich letných turbulenciách stratila viac ako 80 percent svojej hodnoty, prebiehajúce zhromaždenie je ohromujúce.

S medziročnými ziskami viac ako 27 miliónov percent sa mince Shiba Inu (SHIB) práve stala plodným hybným motorom investorov

Na osvieženie je token Shiba Inu založený na certifikáte Ethereum Protokol ERC-20 pre inteligentné zmluvy a používa mechanizmus proof-of-stake (PoS) namiesto mechanizmu založeného na proof-of-work (PoW). To znamená, že na rozdiel od dogecoinu alebo bitcoinu nemožno Shiba Inu ťažiť. SHIB je základnou menou projektu a jeho ponuka je obmedzená na 1 kvadrilion mincí. Tu je potrebné poznamenať, že zakladateľ Shiba Inu, hovorovo známy ako Ryoshi, daroval začiatkom tohto roka 50 percent tejto zásoby spoluzakladateľovi spoločnosti Ethereum Vitalikovi Buterinovi, ktorý zaslal viac ako 410 biliónov mincí SHIB na mŕtvu adresu blockchainu, v podstate ich stiahnutím z obehu. V súčasnosti je to len podľa tabuľky spoločnosti CoinGecko 497 biliónov mincí SHIB sú v aktívnom obehu. LEASH, ktorý pokračuje v aktualizácii, je druhým tokenom projektu a má maximálnu zásobu 107 646 mincí. BONE s maximálnou zásobou 250 miliónov žetónov je treťou mincou v rámci projektu Shiba Inu. Zatiaľ čo LEASH je možné kúpiť prostredníctvom Uniswap, decentralizovaného finančného protokolu, ktorý sa používa na výmenu kryptomien, BONE je možné získať iba vložením mincí SHIB do natívnej kryptoburzy projektu, prezývanej ShibaSwap.

Je možné, aby minca SHIB Shiba Inu dosiahla cenu 1 cent?

V predchádzajúcom príspevku sme zaznamenali, že minca SHIB Shiba Inu zaznamenala k 5. októbru medziročné zisky viac ako 27 miliónov percent. Samozrejme, odvtedy sa zisky zvýšili na neskutočných 39 miliónov percent! Ak by však minca SHIB dosiahla cenovú úroveň 1 cent, bolo by potrebné k súčasnému stavu pridať dodatočný zisk 34 000 percent. Vzhľadom na kvantum ziskov, ktoré minca v tomto roku zatiaľ zaznamenala, sa ďalší zisk 34 000 percent javí ako prechádzka parkom. Bohužiaľ, realita je oveľa jemnejšia. Zoberme si konzervatívny spôsob a predpokladajme, že 497 biliónov mincí SHIB, ktoré sú v súčasnosti v obehu, predstavujú jeho skutočnú zásobu. Ak token SHIB dosiahne cenovú hladinu 0,01 dolára, predstavovalo by to trhovú kapitalizáciu viac ako 4 bilióny dolárov! Majte na pamäti, že skutočná ponuka SHIB je oveľa vyššia ako takmer 500 biliónov žetónov, ktoré sú v súčasnosti v obehu. To znamená, že v skutočnosti by trhová kapitalizácia SHIB bola tiež oveľa vyššia ako 4 bilióny dolárov. Pre informáciu, bitcoin (BTC) má v súčasnej dobe ocenenie, ktoré je len severne od 1 bilióna dolárov. Na to, aby Shiba Inu predbehla bitcoiny, by musel projekt demonštrovať základný nástroj, ktorý výrazne prevyšuje bitcoín – je ťažké ho predpokladať aj za tých najmiernejších okolností.

Napriek tomu pre býkov Shiba Inu existuje kúsok nádeje. Ako nový príspevok Shytoshi Kusama, člen tímu Shiba Inu, projekt plánuje oznámiť sériu spúšťačov spaľovania dodávok prostredníctvom nadchádzajúcich poklesov NFT. Konkrétne 10 000 NFT vo forme Wen Shiboshi má čoskoro klesnúť. Spočiatku budú mať tieto Shiboshi iba generické názvy, napríklad 00001. Držitelia týchto NFT však budú môcť zmeniť svoje mená za poplatok 100 dolárov zaplatený v minciach SHIB. Tu je výhradou, že tieto mince SHIB by potom boli spálené vo vyhradenej peňaženke. To znamená, že kedykoľvek sa zmení názov ktoréhokoľvek z 10 000 Shiboshi NFT, v každom prípade bude spálená minca SHIB v hodnote 100 dolárov. Pri súčasných cenách je 100 dolárov ekvivalentom 3,475 milióna coinov SHIB. Samozrejme, táto suma je stále kvapkou vo vedre. Ak však projekt Shiba Inu bude pokračovať v odhaľovaní podobných schém vypaľovania tokenov, cena 1 centu za mincu SHIB nemusí znieť príliš prehnane.

Medzitým inštitucionálny záujem o Shiba Inu stále rastie. Vezmite do úvahy skutočnosť, že „veľrybí“ investor kúpil ku koncu septembra viac ako 6 biliónov mincí SHIB. Okrem toho projekt aj naďalej ťaží z faktora Elona Muska po generálnom riaditeľovi spoločnosti Tesla tweetoval obrázok šteniatka Shiba Inu 4. októbra.

Na záver, áno, je len malá šanca, že minca SHIB Shiba Inu by mohla dosiahnuť cenovú úroveň 1 cent. Cesta je však pravdepodobne náročná a pravdepodobnosť tejto možnosti je v súčasnosti postavená proti nej.

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja