Ricochet je novo ohlásené riešenie Anti-Cheat pre Call of Duty

Pamätáte si na neustále škádlenie od spoločnosti Activision týkajúce sa ich nového riešenia Anti-Cheat, ktoré implementujú vo Vanguard? Ako sme už diskutovali, Vanguard mal počas otvorenej beta verzie problém s hackermi. Hackeri údajne používajú aimbots, wallhacks, neviditeľnosť a neporaziteľnosť. Toto nové riešenie proti podvodom s názvom Ricochet má za cieľ tento problém vyriešiť.

Ricochet je robustný systém proti podvádzaniu podporovaný tímom špecializovaných profesionálov zameraných na boj proti neférovej hre. Je to iniciatíva, ktorá používa mnohostranný prístup na boj proti podvádzaniu. Obsahuje nové nástroje na strane servera, ktoré monitorujú analytiku na identifikáciu podvádzania, zdokonalené procesy vyšetrovania na potlačenie podvodníkov, aktualizácie na posilnenie zabezpečenia účtu a ďalšie.

Reštart Saints Row ukazuje okresy Santo Ileso v najnovšom upútavke

Riešenie sa spustí spolu s Call of Duty Vanguard a neskôr v tomto roku s aktualizáciou Warzone Pacific Update. Čo však bude pre konkrétnych používateľov trochu viac znepokojujúce, je to, že počítačové verzie týchto hier budú vybavené novým ovládačom na úrovni jadra počítača, ktorého účelom je identifikovať podvodníkov a zároveň posilniť a posilniť celkové zabezpečenie servera.

Spoločnosť Activision urobila niekoľko poznámok v blogovom príspevku s podrobnosťami o ovládači na úrovni jadra. Po prvé, vodič nebude vždy zapnutý; bude fungovať, iba ak sa hra hrá na PC. Za druhé, vodič skontroluje softvér a aplikácie, ktoré sa pokúšajú interagovať a manipulovať s Warzone. Akonáhle bude tento ovládač nasadený, bude potrebné v budúcnosti hrať Warzone. Informácie monitorované vodičom sa napokon obmedzujú na správy a činnosti súvisiace s Call of Duty.

Správy o hráčoch samozrejme zostanú kritickým prvkom v anti-cheatovej krížovej výprave. Aj napriek novo implementovanému riešeniu striedavého prúdu sa však dôrazne odporúča podávať správy o zlých hercoch pri pohľade. Activision navyše hráčov stále nabáda, aby zvýšili bezpečnosť svojich účtov pomocou dvojfaktorovej autentifikácie.

Ešte jedna vec, táto aktualizácia sa bude týkať IBA PC verzie hry. Ovládač založený na jadre nebude nainštalovaný vo verziách hry pre PlayStation alebo Xbox. To však pomôže iba hráčom z konzolových verzií, pretože hráči, ktorí hrajú cross-play proti počítačovým hráčom, budú tiež ťažiť z implementácie Ricochet.

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja