Únik grafického procesora AMD XFX BC-160 na ťažbu kryptomeny je až 72 MH/s v ETH

Spoločnosť VideoCardz zverejnila obrázky od jedného zo svojich čitateľov o možnom GPU Navi 12 založenom na AMD, vytvorenom špeciálne pre ťažbu kryptomeny. GPU Navi 12 sa prvýkrát objavil po boku AMD Radeon Pro 5600M, vytvoreného pre rad nových počítačov Apple. V súčasnej dobe je to jediný GPU Navi 12, o ktorom sa vie, že sa vyrába. Na palube je 2560 stream procesorov s dvoma pamäťovými modulmi HBM2 s rýchlosťou 1,54 Gbps.

The fotografie Videocardz prijatý bol tiež dodaný s listom so špecifikáciami pre novú kartu na ťažbu blockchainu pomocou technológie AMD nazývanej AMD BC-160. Ako sme už uviedli, karta je založená na GPU Navi 12 s 8 GB aktívnej pamäte HBM2, 2304 stream procesormi a mätúcou informáciou, ktorá hovorila o „špecifikáciách pamäte 4 GB / s“. Začiatkom tohto roka sa tiež hovorilo o vydaní výpočtovej karty Navi 12, ktorá je zhodou okolností bezhlavá.

Pri sledovaní akýchkoľvek informácií o príslušnej karte bolo veľmi málo špekulácií, pretože väčšina partnerov v predstavenstve mlčala o svojich krypto ťažobných podnikoch. Na žiadnom z webových serverov elektronického obchodu s počítačmi nie sú v súčasnosti uvedené žiadne výpočtové karty. Jedinou informáciou, na ktorú sa môžete spoľahnúť, sú diskutabilné informácie predložené serveru Videocardz.

Z toho, čo je možné dešifrovať, predmetná karta predstavuje „8 GB pamäť HBM2 s rýchlosťou 4 Gb / s“. Tieto informácie nie sú pre súčasnú technológiu dostupné. Rýchlosti 4 GB / s sa majú uvoľňovať spolu s produktmi HBM3, špekuluje sa však, že „to pravdepodobne nie je s touto ťažobnou kartou“. Joseph Rodriguez, senior produktový marketingový inžinier pre jadrá IP v Rambus, diskutovalo o 4GBps čipoch HBM2e na konci júna tohto roku. Nie je však známe, či predložené položky majú správne informácie alebo niekoľko chýb, čo spôsobuje, že je to veľmi špekulatívne.

Je tiež potrebné poznamenať, že konkrétne pomenovanie tejto karty je tiež mätúce. Názov BC-160 v členení odkazuje na výkonnostné čísla hodnoty hash rate blockchainu (BC) a ETH (16). Informácie tiež obsahujú pravopisné chyby, ako napríklad „pasívny“ materiál, ktorý bol poskytnutý, ako „pasívny“. Nie je však prekvapujúce, keď sa to deje na diskutabilnom liste špecifikácií.

O technickej spoločnosti XFX sa hovorí, že je konštruktérom banskej karty BC-160. Je navrhnutý s duálnym 8-kolíkovým napájacím pripojením a má TGP 150 W. Očakáva sa tiež, že bude produkovať 69,5 Mh/s, čo je o 25% viac ako predchádzajúci Radeon RX 5700 XT s konfiguráciou Navi 10.

Zdroj: VideoCardz, Rambus

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja