Séria GALAX GAMER RGB DDR5 vám umožní prispôsobiť pamäťové moduly pomocou LEGO

Spoločnosť GALAX predviedla svoje pamäťové moduly DDR5 novej generácie GAMER RGB, ktoré pri prispôsobovaní zaujmú jedinečný prístup.

Pamäťové moduly GALAX GAMER RGB DDR5 budú prispôsobiteľné pomocou LEGO

Od rôznych výrobcov sme videli rad pamäťových modulov DDR5 ďalšej generácie, ale zdá sa, že moduly GALAX majú jedinečný dizajn. Spoločnosť bude ponúkať svoje pamäťové moduly RGB série GAMER s dizajnom inšpirovaným LEGO a Tetris. Hlavný rozdeľovač tepla bude používať červenú alebo modrú farebnú schému a bude mať vzory s tematikou Tetris, zatiaľ čo horná časť modulov bude obsahovať príslušenstvo pre LEGO. V skutočnosti bude GALAX dodávať pamäť DDR5 radu RGB s celkovým počtom 6 tehál, ktoré je možné pripevniť k difuzéru svetla na vrchu. Používatelia si budú môcť moduly ďalej prispôsobiť svojim vlastným dizajnom a možnosti sa tu zdajú byť nekonečné.

G.Skill odhaľuje svoju vlajkovú loď Trident Z5 RGB DDR5 pamäťová séria-až DDR5-6400 CL36 s využitím pamäte Samsung DRAM, nového dvojitého prehrievača textúr

Na obrázku sú pamäťové moduly GALAX GAMER RGB DDR5. (Kredity obrázku: Náhľad)

Pamäťové moduly DDR5 GALAX GAMER RGB nie sú prvým prípadom, kedy spoločnosť GALAX pristúpila k tomuto jedinečnému prístupu, pretože ich grafické karty radu GAMER GeForce RTX 30 mali tiež podobný dizajn. Pokiaľ ide o špecifikácie, zdá sa, že GALAX sa bude držať štandardných rýchlostí DDR5-4800 a pamäťové sady budú pôvodne k dispozícii v 32 GB verziách (16 GB x 2), ale spoločnosť plánuje ponúknuť vyššiu kapacitu 64 GB (32 GB) x 2) a 16 GB (8 GB x 2) súpravy v budúcnosti s hodinami s vyššou rýchlosťou.

Ceny by mali byť mierne, ale dostupnosť by bola obmedzená na ázijský tichomorský trh, pretože na to je predovšetkým zameraná séria GAMER. Spoločnosť GALAX neskôr uvedie na trh aj svoje pamäťové sady HOF, ktoré ponúknu ešte vyššie rýchlosti a možnosti pretaktovania pomocou najlepšieho integrovaného obvodu vo svojej triede.

Nasledujú všetky oznámené súpravy DDR5, ktoré sme doteraz videli:

Desktopové procesory Intel Alder Lake Desktop budú obsahovať radiče pamäte DDR5 aj DDR4 a základné dosky radu 600 budú vybavené špecifickými možnosťami DDR5/DDR4. Špičkové základné dosky si zachovajú DDR5, zatiaľ čo bežnejšie ponuky otvoria aj podporu DDR4. Očakáva sa, že rada procesorov Intel Alder Lake sa začne v novembri spolu s príslušnou platformou Z690 a súpravami pamäte DDR5.

Spravodajský zdroj: Náhľad