Tekuté chladiče AIO novej generácie Corsair unikli krátko po dobití, pripravené na stolné procesory Intel Alder Lake

Spoločnosť Corsair pracuje na rade tekutých chladičov AIO ďalšej generácie, ktoré budú kompatibilné s desktopovými procesormi Intel Alder Lake. Spoločnosť dráždila sériu AIO na svojom Instagram stránka, ale úniky boli rýchle, aby odhalili celý produkt.

Tekuté chladiče AIO novej generácie Corsair pre stolné procesory Intel Alder Lake dráždené a unikajúce

Corsair ukázal iba krátky teaser, v ktorom zvýrazňuje špirálový dizajn RGB spolu s novým LCD panelom, ktorý bude zakomponovaný do pumpy AIO. Ale úniky Videocardz ukážte nám úplný dizajn zostavy novej generácie. V súčasnej dobe má spoločnosť Corsair svoju radu chladičov iCUE ELITE, ktoré sa dodávajú vo veľkostiach radiátorov 240, 280, 360 a 420 mm. Corsair si s najväčšou pravdepodobnosťou ponechá rovnaké konfigurácie pre svoju úplne novú zostavu, ale najväčšie zmeny nastanú v samotnom dizajne.

Corsair predvádza súpravy Dominator Platinum RGB DDR5 ďalšej generácie, nenápadný čierny dizajn

Na fotografii bol zobrazený a uniknutý dizajn ďalšej generácie chladiča AIO Liquid CIO od spoločnosti Corsair. (Kredity obrázku: Videocardz)

Čerpadlo má stále štvorcový tvar, ale teraz je dodávaný s LCD panelom, ktorý bude kompatibilný s oblekom Corsair iCUE a zobrazuje užitočné metriky, ako sú teploty, rýchlosť čerpadla a dokonca aj teplota chladiacej kvapaliny. Konfigurácia, ktorú ukázal Corsair, je buď 240 alebo 280 mm variant, ktorý je k dispozícii na základnej doske radu ASUS Z690 PRIME spolu s najnovšími modulmi radu DDR5 Vengeance. Ventilátory na chladiči sú vybavené osvetlením ARGB a dizajn celkovo vyzerá celkom slušne. Používatelia sa samozrejme budú tiež chcieť dozvedieť viac o chladiacom výkone najnovšej rady AIO spoločnosti Corsair, pretože za tieto špičkové riešenia chladenia zaplatia vysoké doláre.

Pretože chladiče AIO budú novou verziou, môžeme rozhodne očakávať, že Corsair k nim pribalí aj montážne sady LGA 1700. K dispozícii sú najmenej tri káble (2 x elektrónky a 1 x softvérový kábel), všetky sú spletené a prechádzajú blokom pumpy CPU. Corsair uviedol, že budúci týždeň odhalia viac informácií.