Project Cielo: Najnovší modulárny počítač AORUS s integrovanou konektivitou 5G v nezvyčajnom dizajne

Project Cielo je najnovší koncepčný prenosný počítač spoločnosti AORUS s modulárnym dizajnom, ktorý je „jedinečný“.

Project Cielo je prenosný stolný počítač, ktorý je vytvorený so sekciami alebo modulmi, ktoré je možné zameniť podľa preferencií používateľa. Vrcholom dizajnu je umiestnenie skutočných počítačových komponentov – od základnej dosky, grafického procesora, pamäte a dokonca aj antény pre bezdrôtové pripojenie 5G. V strednej časti sa nachádza batéria. Jeho dizajn je tenší ako ostatné dve časti, ktoré ho spájajú, takže systém je prenosný. V spodnom module je umiestnený reproduktor, ktorý na pripojenie k počítaču a vytváranie zvuku používa technológiu Bluetooth.

Lucid Group (LCID) má v súčasnej dobe veľkú šancu získať zákazku na výstavbu „najväčšieho systému skladovania batérií na svete“ [Updated]

Jednou zo zaujímavých funkcií je to, čo nazývajú „exkluzívna skrytá 5G anténa“. Sotva je skrytý, pretože je v hornej časti počítača, a musí byť zdvihnutý, aby zachytil prenos, aby bola skrytá funkcia zjavná používateľovi a všetkému, čo môže vidieť najnovší dizajn AORUS.

Project Cielo nie je prvým koncepčným počítačom, ktorý využíva modulárny dizajn. Razer v roku 2014 vydal svoj vlastný koncept PC s modulárnym dizajnom s názvom Project Christine. Nikdy nebol sprístupnený verejnosti, ale jeho konštrukcia veže a oddelené moduly, ktoré bolo možné zameniť alebo usporiadať podľa preferencií používateľa, z neho urobili rovnako jedinečný projekt Project Cielo.

Spoločnosť HP v súčasnosti disponuje batohom VR Z, batohom HP Z VR G2, ktorý umožňuje používateľovi mať počítač určený výhradne na používanie VR na spúšťanie aplikácií na školenia, zábavu a návrh na základe polohy. Je to však dosť drahé, s cenovkou začínajúcou na 2 534,37 USD. Niekoľko poznámok o tomto prenosnom počítači je, že využitie VR je skôr pre podniky na použitie pri školení alebo navrhovaní, kde by bolo potrebné mať pri sebe počítač vo virtuálnom svete. Ďalším bodom je, že cena je o viac ako 1 000 USD nižšia ako počiatočná cena, čo znamená, že v súčasnosti nie je veľká potreba tohto typu technológie.

V súčasnosti neexistujú žiadne interné špecifikácie, ktoré spoločnosť Gigabyte, hlavná spoločnosť spoločnosti AORUS, vydala pre koncepciu stolného počítača. Jediná dostupná vec je webová stránka vytvorená pre počítač Project Cielo PC tu. Je ťažké povedať, ako efektívne funguje pri hraní špičkových videohier alebo ako si počína s vysoko funkčnými úlohami pre tvorcov obsahu.

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja