Výsledky prvého výkonu prvého GPU M1 Max ukazujú, že je to viac ako 3x rýchlejšie než M1 od spoločnosti Apple

Apple M1 bol svojim spôsobom pôsobivý, ale rozhodne nemôže držať sviečku na M1 Max, ktorý môže podľa najnovších výsledkov benchmarku dosiahnuť trojnásobok výkonu GPU.

Bohužiaľ, benchmark v najnovších výsledkoch nezvýraznil počet jadier GPU, ktoré má M1 Max

Prvý metalový benchmark pre M1 Max bol objavený na Geekbench 5, ktorý odhalil, že príslušný MacBook Pro má 64 GB zjednotenej pamäte RAM. Stroj získal skóre 68 870, pričom MacRumors uvádza, že M1 z minulého roka si v rovnakom benchmarku zaistila 20581 bodov. Ak to budete počítať, bude M1 Max viac ako trikrát silnejší než prvý vlastný kremík od spoločnosti Apple pre rodinu počítačov Mac a vzhľadom na to, že spoločnosť urobila monumentálny výkonnostný skok za jediný rok, je sakramentsky pôsobivý.

2021 MacBook Pro ponúka nový tepelný systém, ktorý budete pri Apple Silicon zriedka potrebovať

Kovový benchmark bohužiaľ neposkytuje informácie, ak testovaný M1 Max obsahuje 24-jadrový alebo 32-jadrový grafický procesor. Informácie zobrazujú iba 10-jadrový procesor, čo je najvyššia konfigurácia, akú majú zákazníci k dispozícii. Počas oficiálneho predstavenia spoločnosti Apple technologický gigant uviedol, že M1 Max s 32-jadrovým GPU je až štyrikrát rýchlejší ako M1, takže môže existovať možnosť, že sa pozrieme na 24-jadrovú verziu.

V predchádzajúcom porovnávacom porovnaní sa ukázalo, že M1 Max je dvakrát rýchlejší ako M1 vo viacjadrovom výkone, a ak je to úroveň výkonu, ktorú môžu notebookové čipy Apple dosiahnuť, nemôžeme sa dočkať, až uvidíme, čo technologický gigant má. naplánované na budúci Mac Pro. Predtým sme tiež informovali, že M1 Max môže poskytnúť viac výkonu Teraflops ako PS5, takže si stačí myslieť, že ak sa vám dostane do rúk najnovší MacBook Pro, do značnej miery získate výkon konzoly súčasnej generácie v kompaktnom balení.

Samozrejme, toto nebude jediné výkonnostné kritérium M1 Max a sme presvedčení, že vaša čeľusť klesne na podlahu pri pohľade na budúce výsledky, takže zostaňte naladení na ďalšie.

Zdroj správ: Geekbench

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja