McCree z Overwatch dostane novú rukoväť po prepustení svojho menovca

Výbušná diskriminačná žaloba podaná proti Activision Blizzard začiatkom tohto roka vyvolala množstvo negatívnych dôsledkov, pričom jedným z najzvláštnejších dôsledkov bola zmena mien niektorých postáv inšpirovaných skutočnými vývojármi, ktorí sa dostali do kontroverzie. Najpozoruhodnejší je McCree z Overwatch, pomenovaný po Jesse McCree, ktorého Blizzard prepustil po fotografia, na ktorej on a ďalší pózujú v neslávne známej „Cosby Suite“ na BlizzCon 2013 v obehu. Blizzard sľúbil, že premenuje McCree ako súčasť novej politiky nepomenovávania postáv po skutočných ľuďoch, a teraz to splnili.

Odteraz bude McCree známy ako Cole Cassidy. V tweete sa zdá, že Blizzard naznačuje, že dôvodom zmeny vo vesmíre je to, že Cole Cassidy bolo pôvodné meno postavy. Nie som si istý, či je vysvetlenie vo vesmíre skutočne potrebné, ale určite, myslím, že to funguje.

Diablo II: Zlyhanie cieľov opravy vzkriesených a odstraňovanie postáv, problémy so serverom pretrvávajú

Prvá vec, ktorú odpadlík stratí, je svoje meno a tento sa svojho už dávno vzdal. Utiecť pred minulosťou znamenalo utiecť pred sebou samým a každý ďalší rok len zväčšoval priepasť medzi tým, kým bol a čím sa stal. Ale v živote každého kovboja príde čas, keď sa musí zastaviť a postaviť sa. Aby bol tento nový Overwatch lepší – aby veci napravil – musel byť úprimný k svojmu tímu aj k sebe. Kovboj, na ktorom jazdil, do západu slnka a Cole Cassidy čelil svetu za úsvitu.

Pre tých, ktorí nedržia krok, kalifornské ministerstvo spravodlivého zamestnávania a bývania (DFEH) podalo žalobu na Activision Blizzard za údajnú diskrimináciu na základe pohlavia a sexuálne obťažovanie u vydavateľa Call of Duty a World of Warcraft. Oficiálna odpoveď Activision Blizzard na žalobu obviňuje DFEH z „skreslených […] a nepravdivé“ opisuje a trvá na tom, že namaľovaný obraz „nie je dnešným pracoviskom Blizzardu“. Otvorený list, ktorý namieta oficiálnu odpoveď, podpísali tisíce súčasných a bývalých zamestnancov Acti-Blizz, čo viedlo k cvičeniu zamestnancov. Generálny riaditeľ Acti-Blizz Bobby Kotick by sa nakoniec ospravedlnil za počiatočnú odpoveď spoločnosti a nazval ju „hluchým tónom“. Niekoľko vysokopostavených zamestnancov Blizzardu, vrátane bývalého prezidenta J. Allena Bracka a Diabla IV a vedúcich tímov World of Warcraft rezignovalo alebo bolo prepustených, čo viedlo k niektorým z vyššie uvedených zmien názvu. Tento príbeh dokonca pritiahol pozornosť federálnej vlády USA, pričom Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) otvorila „rozsiahle“ vyšetrovanie. Nanešťastie prepukli aj boje medzi niektorými agentúrami vyšetrujúcimi Activision Blizzard, vrátane DFEH a americkou komisiou pre rovnaké pracovné príležitosti (EEOC).

Takže, čo si myslíte o Coleovi Cassidym? Mohol to Blizzard urobiť lepšie? Názov vyvoláva určitý kovbojský pocit, aj keď je trochu generický. Osobne by som mu šiel naozaj na hlavu a nazval ho Clint Overwood.

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja