Vedúci dizajnu Battlefield 2042 opúšťa DICE uprostred povestí o veľkom obrate v štúdiu

Uvedenie Battlefieldu 2042 neprebehlo presne podľa plánu, rozšírené boli sťažnosti na chyby, problémy s vyvážením a všeobecný nedostatok lesku. Vývojár Battlefield DICE sa pokúsil dať veciam šťastnú tvár a načrtol množstvo opráv a vylepšení, ktoré plánujú implementovať v nadchádzajúcich mesiacoch, ale nové správy naznačujú, že veci v zákulisí nejdú hladko.

Podľa zasväteného Toma Hendersona, vedúci dizajnu DICE Fawzi Mesmar okamžite skáče z lode po vydaní Battlefield 2042. Mesmar pracoval pre mobilného vývojára King, predtým ako v roku 2019 prevzal 80-dev-silný dizajnérsky tím DICE. Podľa e-mailu zaslaného členom tímu Mesmar chvíľu plánoval svoj odchod, ale zostal, aby dostal 2042 von. Zrejme sa nebude držať, aby to skutočne dokončil…

Battlefield 2042 Update 0.2.2 predstavuje zmeny vyváženia zbraní a vozidiel

Bolo absolútnym potešením slúžiť v najlepších dizajnérskych tímoch v galaxii. Neuveriteľná dizajnérska práca, ktorú robíte, ma stále inšpiruje každý deň. Ďakujem, že ste mi trochu verili, dúfam, že som nesklamal. Dostal som ponuku, ktorú nemôžem odmietnuť v inej spoločnosti, ktorá bola tak láskavá a počkala na mňa, kým odošleme [Battlefield 2042]. Bolo pre mňa mimoriadne dôležité byť tu s tímom, keď sme dosiahli tento historický míľnik.

Kým Oskar [Gabrielson, DICE GM] a ja som už nejaký čas diskutoval o svojich plánoch nástupníctva – a bude to oznámené v pravý čas – rozhodli sme sa odložiť túto komunikáciu na dobu po spustení, aby sme sa zamerali – oprávnene – na hru, do ktorej sme vložili obrovské množstvo úsilie na.

Samostatne na Twitteri, Henderson uviedol, že DICE v súčasnosti trpí veľkou fluktuáciou, čo si v podstate vyžaduje najať nového talentovaného štúdia.

Dúfajme, že tento nepokoj v zákulisí nespomalí úsilie dostať Battlefield 2042 späť na správnu cestu, ale hádam to bude mať nejaký efekt. Jedna vec je upratať si vlastný neporiadok, ale oveľa ťažšie je upratať neporiadok, ktorý vám zanechal niekto iný.

Battlefield 2042 je teraz k dispozícii na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 a PS5. Posledná aktualizácia hry vypadla dnes (podrobnosti o jej obsahu nájdete tu).

Published
Categorized as Správy

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja