Čínsky výrobca GPU, Innosilicon, predstavuje Fantasy One čip pre samostatné grafické karty – až 32 GB pamäte GDDR6X, riešenia s dvomi GPU a 5 TFLOP

Čínsky výrobca GPU, Innosilicon, predstavil svoj prvý samostatný čip Fantasy One, ktorý bude súčasťou radu grafických kariet. GPU je navrhnutý v spolupráci s dizajnérom GPU, Imagination Technologies.

Čínsky diskrétny GPU „Fantasy One“ z radu nových grafických kariet InnoSilicon Powers – až 32 GB pamäte GDDR6X, 5 TFLOP výpočtové a riešenia s dvomi GPU

GPU a príslušné produkty, v ktorých bude prezentovaný, boli predstavené na produktovej tlačovej konferencii „Fantasy One GPU“. Fantasy One GPU je založený na BXT IP od ich partnera GPU, Imagination Technologies. Spoločnosť predstavila celkovo štyri produkty, od riešení založených na jednom a dvoch GPU.

Testované CPU Huawei 7nm Kunpeng 920 pre čínske stolné počítače

Uvádza sa, že GPU „Fantasy 1“ je prvým grafickým procesorom na vykresľovanie v tomto odvetví, ktorý využíva špičkovú technológiu širokopásmovej videopamäte GDDR6X na svete a špičkové technológie, ako je čiplet Innolink. Čínska patentovaná technológia fyzického neklonovateľného šifrovania PUF, PCIe 4.0, HDMI2.1, DP/ Samostatne vyvinuté pokročilé technológie, ako je eDP 1.4, sa tiež zhromaždili v jednom jadre.

„Fantasy 1“ je prvý domácky kompatibilný stolný počítač s vysokým rozlíšením 4K a vysokovýkonný GPU serverovej triedy, ktorý podporuje domáce operačné systémy Linux, Android a Windows; podpora bežných grafických rámcov, ako sú OpenGL, OpenGLES, OpenCL, Vulkan, DX; podpora VR /AR/AI; Plynule podporuje scenáre aplikácií pre viacerých používateľov na úrovni dátového centra, ako sú viackanálové cloudové hry, cloudové mobilné telefóny, cloudové kancelárie a cloudové desktopy. Úspešná páska “Fenghua č. 1” demonštruje silnú silu a nenápadný štýl Inspur pri zákazkovom vývoji pokročilých technológií IP a GPU.

prostredníctvom technológie InnoSilicon

Grafická karta InnoSilicon Fantasy One Type A

Prvým produktom, o ktorom sa hovorí, je grafická karta typu A s GPU Fantasy One. Typ A je názov grafickej karty a nemožno si ho mýliť s portami USB typu A. Karta typu A sa dodáva v dvojslotovom a dvojventilátorovom formáte a údajne ponúka až 5 TFLOP FP32 a rýchlosť plnenia 160 GPixel/s. Zdá sa, že ide o mierne znížený variant GPU Fantasy One ako BXT GPU IP, na ktorom je založený, ponúka až 6 TFLOPs FP32, 24 TOP AI a rýchlosť plnenia 192 GPixel/s. GPU sa tiež spolieha na viacčipový dizajn, takže tu hovoríme o chipletoch, ale momentálne o tom nemáme viac podrobností.

Pokiaľ ide o pamäť, jediný GPU Fantasy One ponúka až 16 GB pamäte GDDR6X, ktorá beží cez 128-bitové rozhranie zbernice. Pamäťové čipy pracujú s prenosovou rýchlosťou 19 Gb/s a ponúkajú GPU šírku pásma až 304 GB/s. Okrem toho karta ponúka výstupy DisplayPort 1.4, HDMI 2.1 a VGA. Kartu napája jeden 6-pinový konektor. Uvádza sa, že typické TDP pre 4K vykresľovanie je okolo 20 W, zatiaľ čo výkon cloudového vykresľovania je hodnotený na 50 W. K dispozícii je tiež model typu A špecifický pre server, ktorý využíva pasívny chladič.

Grafická karta InnoSilicon Fantasy One Type A SFF

K dispozícii je tiež riešenie základnej úrovne / malého rozmeru založené na GPU typu A Fantasy One. Táto grafická karta rozhodne prekoná znížené špecifikácie a takty v porovnaní s úplným variantom vzhľadom na jej obmedzenú veľkosť a výkon. Zobrazená doska plošných spojov grafickej karty má 4+1 fázový dizajn a rozhýbe malý chladič ventilátora. Disponuje výstupmi HDMI 2.1 a DisplayPort 1.4. Na karte nie sú žiadne napájacie konektory a zdá sa, že vzhľadom na veľkosť PCB získate aj nižšiu kapacitu pamäte.

Domáce procesory Zhaoxin napájajú celý rad x86 počítačov pre Čínu – 16nm čipy s až 8 jadrami pre stolové počítače, notebooky a AIO čínskych spotrebiteľov

Grafická karta InnoSilicon Fantasy One TypeB

Na špičkovej strane je grafická karta Innosilicon Type-B s dvoma GPU Fantasy One na rovnakom PCB. Karta používa prepojenie známe ako Innolink, čo môže byť čip PLX, ktorý prepája dva GPU na tej istej doske. Grafická karta ponúka až 10 TFLOPs FP32 a rýchlosť plnenia až 320 GPixel/s. Môže tiež spustiť až 32 streamov 1080p/60 FPS alebo 64 720/30 FPS. Typ B ponúka 32 GB pamäte GDDR6X cez 128-bitové rozhranie zbernice. Napájanie je zabezpečené cez duálny 8-pinový konektor. Všetky karty sú kompatibilné s PCIe Gen 4.0.

Grafické karty Fantasy One typu A sú zamerané na spotrebiteľské trhy, trhy pracovných staníc a dátových centier, zatiaľ čo grafické karty typu B sú zamerané na dátové centrá, cloud computing a prípady použitia AI. Tieto grafické karty budú podporovať celý rad rozhraní API vrátane DirectX a boli demonštrované v rámci Unigine Heaven, pomerne starého benchmarku pre dnešné štandardy, ale ukazuje, že zamýšľaná technológia DirectX funguje na kremíku Fantasy One.

Innosilicon tiež nekončí pri Fantasy One a už hovorí o GPU Fantasy 2 a Fantasy 3, o ktorých sa hovorí, že budú predstavené v roku 2022 a budú využívať 5nm procesnú technológiu.

Zdroje správ: Videocardz , Ithome , Mydrivers

Published
Categorized as Správy

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen.