Netflix berie dohodu Microsoft + ActiBlizz ako potvrdenie modelu predplatného

Začiatkom tohto týždňa, počas hovoru o zisku za 4. štvrťrok 2021, komentovali COO Netflix a hlavný produktový riaditeľ Greg Peters správy, ktoré otriasli herným priemyslom: dohoda Microsoftu o akvizícii Activision Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov.

Peters to bral ako podporu modelu predplatného, ​​ktorý Netflix dlho presadzoval v oblasti zábavy.

Netflix opäť zvyšuje svoju cenu pre všetky plány – pozrite si vylepšené ceny tu

No, myslím, bolo vzrušujúce vidieť aktivitu v priestore. A myslím si, že do určitej miery je to potvrdenie základnej tézy, ktorú máme okolo predplatného, ​​pretože je skvelým modelom na prepojenie spotrebiteľov na celom svete s hrami a hernými zážitkami.

Skutočne, hlavným hnacím motorom spoločnosti Microsoft za touto akvizíciou (za všetkými mnohými akvizíciami, ktoré urobili od roku 2018, bol jednoznačne Game Pass). Vedúci herného oddelenia Phil Spencer okamžite povedal, že Microsoft ponúkne predplatiteľom Game Pass „toľko, koľko bude Activision Blizzard len možné“, keď bude obchod uzavretý.

Samotný Game Pass bol napokon otvorene modelovaný podľa Netflixu. V októbri 2017 generálna riaditeľka spoločnosti Microsoft Natya Sadella uviedla:

Z herného hľadiska by som povedal, že jednou z väčších zmien, ktoré sa udiali za posledných, povedal by som, pár rokov, je jedna, samozrejme, živosť siete Xbox Live naprieč PC a konzolou a teraz čoraz viac aj na telefón kvôli titulom ako Minecraft. A keď máte sieť, máte veľa rôznych príležitostí. Predovšetkým máme teraz ponuku predplatného s Game Pass, ktorá začína dobre, veľmi dobre a naším cieľom je mať v podstate Netflix pre hry, aby sme mohli mať predplatné hier, ktoré môžu ľudia využívať vo všetkých zariadení, v ktorých hrajú.

Samozrejme, Microsoft má pred sebou ešte dlhú cestu, kým sa bude môcť zmysluplne prehlásiť za „Netflix hier“ s Game Pass. Herná predplatiteľská služba spoločnosti Microsoft práve prekonala 25 miliónov predplatiteľov, ale samotný Netflix sa teraz môže pochváliť viac ako 222 miliónmi predplatiteľov na celom svete.

Okrem toho spoločnosť so sídlom v Los Gatos v Kalifornii oficiálne vstúpila do herného priestoru koncom roka 2021. Jej počiatočná ponuka zahŕňa väčšinou mobilné tituly, hoci Netflix získal vývojára Oxenfree Night School Studio.

V budúcnosti však COO Greg Peters povedal, že spoločnosť je otvorená licencovaniu a prístupu k veľkým, rozpoznateľným herným IP.

Game Pass nespaľuje hotovosť, hovorí Spencer; Je to veľmi udržateľné a neustále rastie

Sme otvorení licencovaniu a prístupu k IP veľkej hry, ktorú ľudia spoznajú. A myslím, že niečo z toho uvidíte aj v priebehu budúceho roka. Ale vidíme sa aj späť na testovanie, ako je zostavenie celej látky a schopnosť prevziať franšízy alebo veľké tituly, nazvime to, z ktorých sme nadšení a skutočne rozvíjame interaktívne zážitky, ktoré sú s nimi spojené. Aj v tom vidíme obrovskú dlhodobú viacročnú príležitosť.

Takže sme veľmi otvorení. Budeme experimentovať a vyskúšať veľa vecí. Ale povedal by som, že oči, ktoré máme na dlhodobú cenu, sa skutočne sústreďujú viac na našu schopnosť vytvárať vlastnosti, ktoré sú spojené s vesmírmi, postavami, príbehmi, ktoré budujeme na iných miestach a akosi zväčšujú túto hodnotu. pre fanúšikov týchto príbehov.

Neskôr v rozhovore o zárobkoch zakladateľ a generálny riaditeľ Netflix Reed Hastings naznačil, že môže chvíľu trvať, kým sa tam dostanete, ale cieľom je poskytnúť predplatiteľom to najlepšie v kategórii.

A potom je hranie, ktoré sa spočiatku zameriavame na mobilné hry, veľké. Povedal by som teda, že keď je mobilné hranie na svetovej špičke a my sme niektorí z najlepších producentov a ako dnes sme vo filme, 2 z 10 najlepších v našom hraní, mali by ste sa opýtať, dobre, čo bude ďalej? Pretože určite lezieme, chodíme, beháme a radi zavesíme tú vec na klinec a nie sme v nej len kvôli tomu, aby sme boli v nej alebo kvôli tlačovej správe, ale musíme potešiť našich členov tým, že máme absolútne najlepšie v kategórii .

Neprekvapilo by nás, keby Netflix v nasledujúcich rokoch videl ďalšie akvizície. V opačnom prípade by vytvorenie množstva a kvality herného obsahu mohlo trvať veľmi dlho.

Kredity za ponuky hovorov o zárobkoch idú na Hľadá sa Alfa

Published
Categorized as Správy

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen.