Tvorcovia Steam Deck financujú ďalšie testovanie ovládača GPU Radeon Linux s otvoreným zdrojovým kódom

Valve, tvorcovia najnovšieho handheldu Steam Deck, ktorý bude uvedený na trh tento rok, financuje ďalšie testovanie nepretržitej integrácie (CI) testov Mesa a ovládačov Radeon. Táto informácia je vítaná pre používateľov Linuxu, ale aj pre hráčov Steam Deck.

Mesa dostáva od Valve dodatočné financovanie na ďalšie testovanie grafických ovládačov Radeon Linux pre „Steam Deck“

Charlie Turner, programový konzultant pre Igalia, vytvoril žiadosť o zlúčenie dnes na stránke Mesa spoločnosti FreeDesktop, kde nájdete viac ďalší dEQP bežci. Igalia je open-source poradenská agentúra, ktorá sa „špecializuje na rast inovatívnych projektov a riešení“. Žiadosť ukazuje zapojenie spoločnosti Valve do dohľadu nad ďalším testovaním ovládačov AMD Radeon Linux. Valve používa vo svojom systéme grafiku Radeon a dalo by sa povedať, že Valve by sa chcelo uistiť, že ich najnovší handheld bude čo najkompatibilnejší.

CPU AMD EPYC 7V73X Milan-X s 3D V-Cache Porovnanie, zvýšenie výkonu až o 12,5 % oproti štandardu Miláno

dEQP runners alebo drawElements Quality Program zahŕňa testy pre množstvo grafických API, vrátane OpenGL ES, EGL a Vulkan. Testovanie grafických rozhraní API bolo kľúčové pre neustále testovanie integrácie Mesa na zabezpečenie nestabilných potvrdení, ktoré nedosahujú hlavnú líniu Mesa pre retrogresiu akcií grafického API OpenGL/Vulkan.

Nižšie uvedené vyhlásenie bolo Turnerovým vysvetlením žiadosti Valve o dodatočné testovanie Freedesktop.

Táto séria navrhuje pridať viac dEQP holých bežcov, sponzorovaných spoločnosťou Valve. Zatiaľ sú bežci podmienení výberom používateľov (podobne ako fungujú obmedzené stopy Freedreno), pretože nie je dostatok strojov na zasiahnutie cieľových časov potrebných na zahrnutie do automatických kanálov pred zlúčením. Na testovacej záťaži nie je nič tajné, obmedzenie je zatiaľ čisto praktické a každý zainteresovaný používateľ môže požiadať o prístup k bežcom.

Následná séria pridá bežcov so stopovým testovaním do CI s použitím podobného prístupu ako vyššie.

Testovanie CI od spoločnosti Mesa pre grafický ovládač AMD Radeon Linux preukázalo zdržanlivosť vzhľadom na počet hardvérových systémov, ktoré vykonali, vrátane tých, ktoré sú schopné testovať nové požiadavky na zlúčenie Mesa a okamžite vytvárať opravy. Podpora spoločnosti Valve pomôže pri efektívnom a efektívnom postupe pri zisťovaní ďalších problémov. Tento proces umožňuje efektívnosť bez spomalenia vytvárania záplat, ktoré môžu stále čakať na testovanie pred verejným vydaním ovládača.

Nové CI holé kovové bežce Valve sú plne založené na Radeone, takže spoločnosť, pochopiteľne, požaduje ďalšie testy. Najmä smerovanie Valve s novým herným systémom Steam Deck s grafikou AMD Radeon zahŕňa ovládače s otvoreným zdrojom, ktoré sa zameriavajú na prácu RADV Vulkan. Pokračujúce testovanie teraz obsahuje systémy Navi a Navi 2, série Kabini, Stoney, Polaris, Vega a Renoir.

Zdroj: Phoronix, Freedesktop.org

Published
Categorized as Správy

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen.