Epic Games vs Apple súdny spor, ktorý má byť zrušený spoločnosťou Epic v novom podaní

Súdne spory Epic Games v. Apple, ktoré zaberali veľkú časť roku 2021, zažívajú ďalší vývoj, a to aj napriek tomu, že obe spoločnosti počas eskapády v podstate prehrali. Kým sa však dostaneme k dnešnej aktualizácii, stručne si zaspomíname na to, čo sa doteraz udialo.

V polovici roka 2020 generálny riaditeľ spoločnosti Epic Tim Sweeney opakovane diskutoval o tom, ako Apple App Store znížil zisky o 30 % z hier a nákupov predávaných vo výklade, čo je celkom normálne, keď zvážime všetky veci. Epic sa potom rozhodol ponúknuť možnosti, ako ich priamo kompenzovať, čo viedlo k tomu, že Apple okamžite odstránil Fortnite z iOS.

iPad Air 5: Rovnaký dizajn, veľa vylepšení a ďalšie – tu je všetko, čo potrebujete vedieť

Došlo k veľkému súdnemu sporu a obe spoločnosti v minulom roku stratili veľké straty, keď sa dospelo k rozhodnutiu o rozdelení, a americký okresný sudca Yvonne Gonzalez Rogers v piatok rozhodol, že Epic nedokázal dokázať, že Apple je monopolný, a ako taký teraz spoločnosti Apple dlhuje provízie z príjmov. platba. Sudca tiež rozhodol, že spoločnosť Apple nemôže brániť vývojárom v nasmerovaní zákazníkov na alternatívne spôsoby platby mimo App Store, pričom citoval kalifornské zákony o hospodárskej súťaži.

Rýchly posun vpred na začiatok tohto týždňa a je to ďalší nový vývoj pre súdny spor. Epic je však ten, kto teraz robí krok, teraz argumentuje, že sudkyňa Yvonne Gonzalez Rogers „chybila“ vo svojom rozhodnutí, že App Store a jeho pokyny neporušujú protimonopolné zákony. Možno by to bolo možné urobiť ako spôsob, ako minimalizovať straty z prvého súdneho sporu a výňatok je uvedený nižšie:

“Epic povedal Odvolaciemu súdu deviateho obvodného súdu, že sudca nižšieho súdu “chybil”, keď zistil, že pravidlá a obmedzenia App Store neporušujú protimonopolný zákon. Epic ukázal, že „Apple si nezákonne udržiava svoje monopoly na trhoch s distribúciou aplikácií pre iOS a platobnými riešeniami v aplikáciách výslovným vylúčením všetkých konkurentov,“ uviedol výrobca hry vo svojom podaní. Okrem toho má Apple „rozsiahlu ekonomickú silu na prinútenie vývojárov“ používať svoj vlastný platobný systém, povedal Epic.

Epic požiadal súd, aby rozsudok zrušil a prípad poslal späť americkej okresnej sudkyni Yvonne Gonzalez Rogersovej v Oaklande v Kalifornii s pokynmi, ako riešiť problémy vznesené v jej protimonopolnej žalobe. “Ak sa toto rozhodnutie nezvráti, toto rozhodnutie by zrušilo zavedené princípy protimonopolného práva a ako uznal samotný okresný súd, podkopalo by zdravú protimonopolnú politiku,” uviedol výrobca hry vo svojom podaní.

Ak ste zvedaví, môžete si pozrieť viac z dokumentu tua keď budú zverejnené ďalšie informácie o žalobe, budeme vás informovať.

Published
Categorized as Správy

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen.