Phil Spencer hovorí, že Raven Software QA Union bude uznaná po akvizícii Activision Blizzard

Časť kontroverzie Activision Blizzard, ktorá zachvátila hernú komunitu od minulého roka, obklopila prípad oddelenia QA spoločnosti Raven Software a jeho želania zjednotiť sa. Samozrejme, spoločnosť sa to už nejaký čas snaží zastaviť svojimi praktikami odstraňovania odborov. Phil Spencer sa však nedávno postavil v prospech nadchádzajúcej únie.

Počas interného všestranného stretnutia Xboxu sa šéf spoločnosti Phil Spencer vyjadril na podporu odborovej organizácie Raven Software QA vyhlásením, že akonáhle dôjde k dohode Activision Blizzard, Xbox ju uzná. Toto svedectvo bol overený Kotaku z videa zo vzdialeného stretnutia všetkých účastníkov Xboxu.

Microsoft Flight Simulator a Ace Combat 7 majú Top Gun: Obsah Maverick k dispozícii už teraz

“Akonáhle sa dohoda uzavrie, absolútne ju podporíme.” [an] organizácie zamestnancov, ktorá je na mieste,“ povedal. “Myslíme si, že je to právo zamestnancov a niečo, čo môže byť súčasťou vzťahu medzi spoločnosťou a ľuďmi, ktorí v spoločnosti pracujú.” Phil dal jasne najavo, že napriek súčasnému vyšetrovaniu zo strany FTC bude únia uznaná po dokončení dohody.

Microsoft predtým uviedol, že by nebol proti odborovej organizácii Raven QA. Hovorca Microsoftu povedal Axios že spoločnosť rešpektuje právo zamestnancov Activision Blizzard vybrať si, či ich bude zastupovať odborová organizácia. Akokoľvek to znie super, Spencer tiež objasnil, že Microsoft v súčasnosti nemá vzťah s Communication Workers of America ani s odborovou organizáciou Game Workers Alliance.

Dohoda Activision Blizzard so spoločnosťou Microsoft stále trvá. Podľa prezidenta a podpredsedu Microsoftu Brada Smitha sa dohoda v súčasnosti dostáva do polovice. V skutočnosti obchod prebiehal pomerne rýchlo pre takú veľkú akvizíciu. S postupujúcou dohodou však narastajú ďalšie obavy. Naďalej budeme našich čitateľov aktualizovať, keď sa objavia ďalšie informácie.

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen.