Stolové počítače Intel Alder Lake 12. generácie bez ventilátora a pasívne chladenie sú tu! Príďte v rôznych konfiguráciách

PC Builder, Quiet PC, teraz ponúka vlastné konfigurácie počítačov Intel 12. generácie poháňaných Alder Lake v úplne bezventilátorovom a pasívne chladenom dizajne.

Tichý počítač odhaľuje stolné počítače Intel 12. generácie Alder Lake s dizajnom bez ventilátora a pasívnym chladením

Tichý počítač ponúka pasívne chladený a bezventilátorový dizajn PC vo variantoch AMD aj Intel. Najnovšie prírastky sú založené na stolných CPU Alder Lake 12. generácie. V súčasnosti sú v ponuke celkom štyri dizajny PC, ktoré zahŕňajú:

Notebooky Intel Arc A370M poháňané GPU možno predobjednať pre trhy Severnej Ameriky, Nového Zélandu a Austrálie

Počnúc najzákladnejšou konfiguráciou máme počítač Quiet PC A30 Fanless i17, ktorý otriasa šasi počítača Cooler Master Masterbox Q300L a možno ho nakonfigurovať s procesorom základnej úrovne 12. generácie Pentium G7400T 35 W až po Core i9. -12900 65W CPU. Štandardná možnosť chladenia zahŕňa bezventilátorový chladič CPU Nofan CR-80EH, ktorý má špirálový dizajn a má tepelné trubice vystupujúce zo základne na odvádzanie tepla. Toto je možné vylepšiť špičkovým pasívnym chladičom Noctua NH-P1 za ďalších 40 GBP.

Podľa Quiet Fan funguje pasívny chladič procesora Nofan iba s procesormi Intel Alder Lake Pentium 12. generácie, Core i3 (non-K), Core i5 (non-K), Core i7-12700T a Core i9-12900T. Riešenie Noctua NH-P1 je dostatočne dobré pre všetky konfigurácie CPU vďaka svojim vyšším schopnostiam odvádzať teplo.

Pre PSU získate celý rad spotrebného materiálu bez ventilátora, z ktorého si môžete vybrať. Máme základný SFX PSU Silverstone Nightjar 450W bez ventilátora a systémy môžu byť vybavené až po Silverstone SST-NJ700 NightJar 700W (80PLUS Titanium) PSU bez ventilátora. PC začína o 907,00 £. Ak pôjdete o úroveň vyššie, môžete si zaobstarať počítač Be Quiet Phantom Fanless i17, ktorý obsahuje počítačovú skriňu z tvrdeného skla Thermaltake Core P3 Snow Edition (Open-Frame). Táto konfigurácia môže byť vybavená doskami triedy ATX a začína na 1 055,00 £.

Ďalej tu máme Be Quiet A90 Fanless i17, ktorý sa dodáva vo verzii Fractal Design Meshify 2 a šasi Silverstone SETA A1 Mid-tower PC. Táto konfigurácia podporuje aj základné dosky triedy ATX a začína na 1 075,00 GBP.

Nakoniec tu máme vlajkovú loď Quiet PC ‘The Beast Fanless’ Intel Edition PC, ktorá sa dodáva s počítačovým šasi MonsterLabo ‘The Beast’. Táto šasi PC je vybavená vlastnou zostavou na odvádzanie tepla pre CPU a GPU. Môže pojať až procesor Intel 12th Gen Alder Lake Core i9 Desktop CPU a grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 3070 vďaka svojej schopnosti odvádzať teplo 400 W. The Beast začína na základnej cene 2 179,00 GBP.

Zdroj správ: FanlessTech

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen.