EÚ ustanoví, že iPhone a AirPods budú povinné do roku 2024 používať porty USB-C

Spoločnosť Apple môže byť nútená prejsť z portov Lightning na porty USB-C pre svoj budúci rad zariadení iPhone a AirPods vďaka prelomovej dohode dosiahnutej EÚ. Podľa podrobností bude za pár rokov potrebné veľké množstvo spotrebnej elektroniky, aby bolo možné využívať port USB-C.

Prijatie portu USB-C sa prenesie aj do notebookov a všetci výrobcovia budú musieť dodržiavať dohodu, vrátane spoločnosti Apple

Výbor Európskeho parlamentu pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa prostredníctvom tlačovej správy oznámil, že dosiahol dohodu o zavedení zákona, ktorým sa USB-C stane spoločným nabíjacím portom pre veľké množstvo spotrebnej elektroniky do jesene 2024. To bude zahŕňať iPhone od Apple. a rad AirPods. Niekoľko z rodiny iPadov spoločnosti už používa USB-C, s výnimkou lacných verzií, ale zdá sa, že rad tabletov spoločnosti Apple bude musieť prejsť na nový port príliš úplne.

Stiahnite si novú tapetu iOS 16, iPadOS 16 Beta pre akékoľvek zariadenie

„Podľa nových pravidiel už spotrebitelia nebudú potrebovať iné nabíjacie zariadenie a kábel pri každom nákupe nového zariadenia a môžu používať jednu nabíjačku pre všetky svoje malé a stredne veľké prenosné elektronické zariadenia. Mobilné telefóny, tablety, elektronické čítačky, slúchadlá do uší, digitálne fotoaparáty, slúchadlá a náhlavné súpravy, ručné konzoly na videohry a prenosné reproduktory, ktoré sa dajú nabíjať pomocou káblového kábla, budú musieť byť vybavené portom USB Type-C bez ohľadu na ich výrobcu. Notebooky sa tiež budú musieť prispôsobiť požiadavkám do 40 mesiacov od nadobudnutia účinnosti.

EÚ sa tiež snaží zabezpečiť, aby riešenia bezdrôtového nabíjania boli interoperabilné, keďže technológie sa časom vyvíjajú. Pre Apple znamená násilné prijatie USB-C na budúcich telefónoch iPhone a AirPods, že gigant so sídlom v Kalifornii už nebude používať patentovanú technológiu nabíjania, čo znamená, že nebude vyberať poplatky od výrobcov, ktorí vyrábajú rôzne doplnky, ktoré špecificky využívajú port Lightning. . Aj keď to znamená, že tok príjmov bude úplne zablokovaný v dôsledku tohto zákona, nemusí sa to nevyhnutne vzťahovať na všetky trhy.

Apple by mohol jednoducho dodávať iPhony a AirPods s USB-C portami do regiónov, ktoré spadajú pod Európsku úniu, zatiaľ čo zvyšok sveta bude naďalej dostávať zariadenia s Lightning vstupmi. Najnovšiu legislatívu musí ešte v tomto roku schváliť Európsky parlament a Európska rada. Nadobudne účinnosť 20 dní po uverejnení v Úradnom vestníku EÚ, pričom sa očakáva, že zmeny sa budú uplatňovať na širokú škálu zariadení po 24 mesiacoch.

Prechod na riešenie s jedným portom bude znamenať menšiu závislosť od iných rozhraní, čím sa vylúči potreba nosiť rôzne káble. Výsledkom bude aj zníženie elektronického odpadu, čo bude vždy prospešné pre životné prostredie. Myslíte si, že je to správne rozhodnutie, keď napredujeme? Povedzte nám to dole v komentároch.

Zdroj správ: Európsky parlament

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen.