iOS 16 prináša podporu pre herné ovládače Nintendo Switch

Počas úvodnej keynote WWDC 2022 Apple strávil veľa času rozprávaním o tom, ako iOS 16 výrazne zlepšuje herný zážitok, a to všetko vďaka novému API Metal a prepracovanému hernému centru. Jedna vec, ktorá však väčšine ľudí unikla, je, že nový operačný systém teraz podporuje viac herných ovládačov, ako sú Joy-Cons a Pro Controller od Nintenda.

Používatelia môžu teraz používať svoje Nintendo Joy-Cons, Pro Controller a ďalšie ovládače s iOS 16

Toto objavil Riley Testut, vývojár za Delta a AltStore, konečne je možné spárovať joysticky Nintendo Switch s iPhone a iPad a prípadne aj Mac a Apple TV. Všetko, čo musíte urobiť, je uistiť sa, že vaše zariadenia používajú najnovší beta softvér.

Stiahnite si novú tapetu macOS 13 Ventura

Testut dokázal hrať hry s ovládačmi Joy-Cons a Pro Controller na iOS 16. Ukázalo sa však aj to, že fungujú aj iné ovládače, čo znamená, že ak chcete použiť ovládač podľa vlastného výberu, existuje vysoká šanca to bude fungovať v pohode.

Najlepšie na iOS 16, ktorý podporuje viac ovládačov, je to, že oba Joy-Cons považuje za jeden, no ak chcete, môžete ich spárovať aj samostatne. Po dokončení spárovania je možné ovládače nakonfigurovať v nastaveniach Bluetooth.

Nedá sa poprieť, že iOS 16 prináša množstvo nových funkcií vrátane úplne novej a prepracovanej uzamknutej obrazovky s miniaplikáciami, ako aj vylepšenia a celkovo pre širokú škálu systémových aplikácií. Vývojári si teraz môžu stiahnuť prvú beta verziu IOS 16 odtiaľto. Verejná testovacia beta bude k dispozícii budúci mesiac, pričom oficiálne vydanie sa očakáva túto jeseň.