Jedna hlavná funkcia iPadOS 16 je obmedzená iba na modely iPadu s čipom M1

Spoločnosť Apple predstavila svetu svoju najnovšiu aktualizáciu iPadOS 16, ktorá predstavuje všetky nové zmeny v multitaskingu na zvýšenie produktivity používateľov. Apple postupne zmenšuje priepasť medzi iPadom a Macom pridávaním funkcií do iPadOS, ktoré sú dostupné na MacOS. Jedným z hlavných prírastkov, ktoré spoločnosť Apple na podujatí oznámila, je Stage Manager – vylepšená funkcia multitaskingu. Dostanú ho však len modely iPadov s čipom M1. Prejdite nadol a prečítajte si ďalšie podrobnosti o danej téme.

Stage Manager je k dispozícii iba na troch modeloch iPad s čipom M1

Ak máte modely iPad Pro s čipom M1 alebo najnovší iPad Air 5, Center Stage bude k dispozícii s vydaním iPadOS 16 koncom tohto roka. Všetky modely iPadu s procesorom série A budú vybavené štandardným multitaskingovým rozhraním. K dispozícii však budú aj ostatné funkcie, ktoré boli oznámené na podujatí. V súčasnosti má Apple iba tri modely iPadu s čipom M1, na ktorom môže Stage Manager pracovať.

No Man’s Sky príde na iPad a Mac neskôr v tomto roku

Keďže Stage Manager je väčšia funkcia prichádzajúca s iPadOS 16, je to nešťastné pre staršie modely iPadu. Stage Manager je k dispozícii aj na Macu a umožňuje vám úplne prvýkrát prekrývať okná na iPade. Máte tiež možnosť zmeniť veľkosť okien. Spôsob, akým Stage Manager funguje, je jednoduchý: vaša hlavná aplikácia bude otvorená, ale nedávno použité aplikácie budú naskladané vertikálne na ľavej strane obrazovky, aby k nim bol jednoduchý prístup. Môžete si pozrieť ďalšie podrobnosti tu.

Ste nadšení z novej funkcie Stage Manager v iPadOS 16? Dajte nám vedieť v komentároch.