Uniknutý návrh zákona o kryptomenách Lummis-Gillibrand ponúka právne krytie pre bitcoiny a iné digitálne meny, uznáva NFT ako novú triedu aktív a nariaďuje 100% zálohovanie stabilných coinov

Zástancovia bitcoinu, etherea a ďalších kryptomien s obavami čakajú, kým si sálami Kongresu prerazí cestu Lummis-Gillibrand Responsible Financial Innovation Bill, snaha oboch strán regulovať časti kryptosveta.

Najnovší uniknutý návrh zákona Lummis-Gillibrand je však dobrým znamením pre zástancov Bitcoinu, Etherea a ďalších kryptomien. Čitatelia si môžu celý uniknutý koncept prečítať v nasledujúcom vlákne na Twitteri:

Účet TikTok „satirizuje“ účinok krachu kryptomien a dramatického poklesu cien GPU za posledných pár mesiacov

V podstate sa návrh zákona snaží zaviesť množstvo veľkých zmien a zároveň poskytnúť právne pokrytie kryptosfére. Po prvé, zdá sa, že CFTC a nie SEC by pôsobila ako primárny regulátor celého krypto priemyslu. Majte na pamäti, že CFTC už dohliada na futures na Bitcoin a Ethereum, ktoré sa obchodujú na CME.

Po druhé, návrh zákona sa snaží uznať NFT ako úplne inú triedu aktív. Avšak vzhľadom na nekontrolovateľné podvody a podvody, ktoré bohužiaľ prenikajú do niektorých segmentov sféry NFT, sa očakáva, že neskôr v tomto roku sa zhmotní ďalšia príslušná legislatíva, ktorá by sa pokúsila regulovať širší priestor decentralizovaných financií (DeFi) spolu s NFT.

Rozhodujúce je, že návrh zákona zaobchádza so všetkými kryptomenami, vrátane bitcoínov a etherea, ako s „doplnkovými aktívami“, pokiaľ sa nesprávajú ako cenný papier, ktorý by spoločnosť mohla vydať na združovanie kapitálu – poskytovať dividendy, likvidačné práva alebo finančný podiel v emitentovi. V podobnej poznámke návrh zákona definuje digitálne aktívum ako natívne elektronické aktívum, ktoré ponúka ekonomické alebo vlastnícke prístupové práva. Podobne je virtuálna mena definovaná ako digitálne aktívum, ktoré sa používa predovšetkým ako prostriedok výmeny, účtovná jednotka alebo uchovávateľ hodnoty a nie je kryté žiadnym podkladovým finančným aktívom.

Po tretie, zdá sa, že legislatíva nebude zakazovať kryptopeňaženky, ktoré nie sú úschovou ani samoobslužné. Nakoniec zákon nariaďuje 100-percentnú podporu pre stablecoiny. Toto je dôležitý aspekt legislatívy vzhľadom na status bašty, ktorému sa stablecoiny tešia v kryptosvete, a ktorý si vyžiadal nedávny významný neúspech algoritmického UST stablecoinu Terra. Samozrejme, silný segment stablecoinov umožní investorom oveľa bezpečnejšie a pohodlnejšie transakcie s Bitcoinom, Ethereom a ďalšími kryptomenami.

Čitatelia by si mali uvedomiť, že Lummisov-Gillibrandov zákon nie je v tomto bode ani zďaleka dokončený a že sú stále možné ďalšie zmeny, keď sa zákon blíži k jeho pravdepodobnému schváleniu.