Vývojár Days Gone Bend Studio potvrdzuje multiplayer a systémy otvoreného sveta pre svoju ďalšiu hru

Pre PlayStation Bend Studio to bolo niekoľko búrlivých rokov – vydali Days Gone v roku 2019, no napriek tomu, že sa predali milióny kópií, spoločnosť Sony údajne považovala hru za neúspešnú. To viedlo Sony k odmietnutiu ponuky pre Days Gone 2, čo viedlo k tomu, že vysokopostavení členovia tímu Bend Studio, vrátane režiséra Days Gone Jeffa Rossa, opustili vývojára. Odvtedy bolo potvrdené, že štúdio pracuje na novej IP, no zdieľalo sa o nej len veľmi málo detailov.

No dnes Bend Studio odhalilo určitý druh rebrandinguvrátane nového loga určeného na odlíšenie štúdia od niektorých iných tímov Sony na západnom pobreží USA…

12. mini herný počítač AORUS Model S je o niečo väčší ako konzola Xbox Series X, ale obsahuje stolné procesory Alder Lake od Intelu a GPU až NVIDIA RTX 3070

Štúdio Days Gone Bend

Naše nové logo Bend Studio predstavuje abstraktnú a modernú interpretáciu histórie, polohy a životného štýlu štúdia. Bend, ktorý sa nachádza na úpätí krásnych Kaskádových hôr v centrálnom Oregone, nám poskytuje jedinečný životný štýl, v ktorom môžeme pracovať v technike, ale žiť analogicky. Po dni strávenom v kancelárii sa radi zapojíme do dobrodružstva a svoj život navyše využijeme na skartovanie zjazdoviek na Mt. Bachelor, ťahanie šnúry v rieke Deschutes alebo na dlhú túru v divočine.

Bend Studio tiež odhalilo niekoľko ďalších podrobností o svojej novej hre, ktorá bude „obsahovať multiplayer“ a bude stavať na systémovej technológii otvoreného sveta, ktorú vyvinuli pre Days Gone.

Nové logo Bend Studio je len začiatkom budúcnosti Bend Studio. Ako súčasť rodiny PlayStation Studios vám sľubujeme, že vám budeme aj naďalej prinášať kvalitné zážitky, ktorých cieľom je zanechať vo vás večný vplyv. Dnes sa s radosťou podelíme len o úryvok noviniek o našom aktuálnom projekte. Momentálne pracujeme na novej IP, ktorá zahŕňa multiplayer a stavia na otvorených systémoch Days Gone, no prináša vám úplne nový svet, ktorý pre vás veľmi radi vytvoríme. Už sa nevieme dočkať, kedy vám to odhalíme, keď bude ten správny čas.

Aj keď vyššie uvedený popis nevyhnutne nevylučuje tradičnejšie dobrodružstvo založené na príbehu, určite to znie tak, že Bend Studio pracuje na jednej z tucta hier so živou službou, ktoré chce spoločnosť Sony spustiť do konca fiškálneho roka 2025.

Sú tu nejakí fanúšikovia Days Gone? Na čom dúfate, že Bend Studios teraz pracuje?