Apple M2 Pro, M2 Max prejde hromadnou výrobou na špičkovej 3nm technológii TSMC neskôr v tomto roku

Po oficiálnom predstavení Apple M2 SoC na WWDC 2022 sa neskôr očakávajú výkonnejšie čipsety, ktoré budú mať vyšší počet jadier CPU a GPU, M2 Pro a M2 Max. Tieto dva Apple Silicon nahradia modely M1 Pro a M1 Max a podľa jednej správy ich TSMC začne sériovo vyrábať na svojej najnovšej 3nm technológii koncom tohto roka.

3nm proces spoločnosti TSMC sa môže využiť aj na hromadnú výrobu kremíka Apple špeciálne navrhnutého pre nadchádzajúcu náhlavnú súpravu AR

Skok zo 4nm na 3nm bude pre TSMC pravdepodobne astronomickou výzvou a podľa analytika Jeffa Pu sa začne masová výroba na Apple M2 Pro a M2 Max koncom tohto roka. Bohužiaľ, aj keď plán hromadnej výroby nezaznamená žiadne oneskorenie, neznamená to, že spotrebitelia uvidia nové produkty s uvedením novej generácie Apple Silicon kedykoľvek v roku 2022.

iPadOS 16 bude postrádať novú uzamknutú obrazovku iOS 16 s miniaplikáciami a nástrojmi na prispôsobenie

Prvými produktmi, u ktorých sa očakáva, že budú poháňané M2 Pro a M2 Max, by mohli byť aktualizované verzie prepracovanej rodiny MacBookov Pro v roku 2023. Ak by ste nevedeli, séria 14-palcových a 16-palcových MacBookov Pro je poháňaná M1 Pro a M1 Max, pričom sa očakáva, že M2 Pro a M2 Max poskytnú zvýšenie jadier CPU a GPU. Podľa predchádzajúcej správy by M2 Max mohol byť vybavený až 12-jadrovým GPU a 38-jadrovým GPU, zatiaľ čo M1 Max môže byť v súčasnosti maximálne vybavený 10-jadrovým CPU a 32-jadrovou konfiguráciou.

Potenciálni spotrebitelia môžu byť nadšení, že 3nm technológia TSMC by mohla byť použitá na hromadnú výrobu A16 Bionic, ktorý sa nachádza v nadchádzajúcom iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Žiaľ, nezdá sa, že by to tak bolo, pretože TSMC pravdepodobne spustí sériovú výrobu 3nm čipov v 4. štvrťroku 2022, zatiaľ čo A16 Bionic musí byť pripravený vo veľkom množstve do júla.

Sme prinajmenšom radi, že vieme, že táto špičková technológia môže byť využitá na masovú výrobu nemenovaného SoC, ktorý sa nachádza vo veľmi povestných AR náhlavných súpravách Apple, čo im dáva lepší výkon, energetickú účinnosť a tepelné vlastnosti, rovnako ako M2 Pro a M2 Max. Budeme počuť viac o plánoch TSMC pre vlastné čipsety Apple, takže zostaňte naladení na ďalšie aktualizácie.

Zdroj správ: 9 až 5 Mac