Košice zakázať fajčenie počas obeda, poslanec to označuje za fašistické

20. septembra 2022 o 17:50 ja Prémiový obsah

Mestský poslanec obmedzenie označuje za diskriminačné.

Veľkosť písma:A|A+

Obedové menu, popolník a cigareta v ruke zákazníka. Od januára budúceho roka bude tento pohľad v košických terasových reštauráciách minulosťou. V čase od 12:00 do 14:00 bude v exteriéri a vo vzdialenosti štyroch metrov od prevádzok obmedzené fajčenie.

Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Mestský poslanec Zdenko Lipták predložil návrh už druhýkrát v tomto volebnom období. Dôvodom rozhodnutia bolo podľa Liptáka to, že mnohé rodiny nenavštevujú terasové reštaurácie na obedy práve kvôli fajčeniu.

“Aj fajčiari priznávajú, že tam nejedia. Chcem sa ospravedlniť všetkým fajčiarom, že ja a mnohí ďalší ľudia sme sa narodili ako nefajčiari a radi jeme v nefajčiarskom prostredí. Preto sa pýtam fajčiarov, ktorí môžu celý deň fajčiť, byť tolerantný k nefajčiarom aspoň dve hodiny, aby sa mohli v pokoji naobedovať.“

Súvisiaci článok Slovensko v spotrebe cukru predbehlo USA Čítaj viac

Bežná prax v Európe

Podľa poslanca Miroslava Špaka, fajčiara, treba návrh prerobiť. Zariadenia sú prispôsobené na ochranu nefajčiarov, hovorí. Podľa jeho názoru je oveľa nebezpečnejšie, keď rodičia s deťmi navštevujú reštaurácie s cigaretovým dymom, ako keď niekto fajčí kávu.

helpdesk@sme.sk, aby sme vám pomohli.” data-msg-btn-logout=”Prihlásiť sa ako iný používateľ” data-msg-btn-close=”Zostať prihlásený” >

Leave a comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen.