Matoviča čaká budúci týždeň hlasovanie o nedôvere

21. septembra 2022 o 16:32 ja Prémiový obsah

SaS sa ani po odchode z vládnej koalície nevzdáva svojej hlavnej požiadavky. Fico ľudí prekvapuje tým, že sa zastane Matoviča.

Veľkosť písma:A|A+

Teraz opozičná Sloboda a Solidarita (SaS) sa budúci týždeň pokúsi zosadiť koaličného lídra Igora Matoviča (OĽaNO) z postu ministra financií.

Potvrdili to zdroje z SaS a ďalšieho opozičného zoskupenia Hlas denník Sme že obaja idú podpísať návrh na vyslovenie nedôvery Matovičovi. Na to, aby bola iniciatíva prípustná, je potrebný podpis 30 poslancov. SaS má teraz 21 poslancov, Hlas zložený z odpadlíkov Smeru na čele s expremiérom Petrom Pellegrinim má 11 kresiel.

Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Hlas vymieňa podporu iniciatíve SaS proti Matovičovi za záruky, že SaS zasa podporí novelu ústavy o podmienkach predčasných volieb.

“Ešte pár vyjadrení a statusov Igora Matoviča a aj rozumní koaliční poslanci si uvedomia, že tento človek nesmie byť členom kabinetu,” povedala minulý týždeň šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová, cituje ju denník Sme. Márne pokusy o otvorenie septembrovej schôdze parlamentu minulý týždeň a opozíciou iniciované hlasovanie o vyslovení nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi za OĽaNO sprevádzal pokračujúci konflikt medzi Matovičom a Sulíkom, vrátane expresívnych vyjadrení ministerstva financií. minister.

Fico proti Matovičovi nepôjde

[email protected], aby sme vám pomohli.” data-msg-btn-logout=”Prihlásiť sa ako iný používateľ” data-msg-btn-close=”Zostať prihlásený” >