Prehľad správ: Matovič prežije, prichádza nový minister školstva

Menej známe obrazy Andyho Warhola v aukcii a anketa o kontroverzné želania Slovákov o vojne na Ukrajine.

Veľkosť písma:A|A+

Dobrý večer. Utorkové vydanie 4. októbra Dnešný deň je na Slovensku pripravený s hlavnými správami dňa za menej ako päť minút.


Nový minister školstva má konzervatívny pôvod

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala v utorok za nového ministra školstva Jána Horeckého, tri týždne po tom, ako vymenovala troch nových ministrov do kabinetu Eduarda Hegera.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Cieľom nového ministra je, aby školstvo nepripomínalo charterový let.

Čaputová Horeckému pripomenula, že jeho konzervatívne názory by nemali rozdeľovať spoločnosť a je veľa reforiem, ktoré treba stihnúť v krátkom čase.

Profesor učiteľ matematiky Horecký riadil pred vymenovaním súkromnú sieť škôl Felix. Dlhé roky predsedal aj Združeniu katolíckych škôl.


Ďalšie príbehy z webu The Slovak Spectator

  • Parlament: Matovič získava v snemovni hlasovanie o nedôvere s pomocou krajne pravicových poslancov.
  • Anketa: Značný počet Slovákov si želá víťazstvo Ruska vo vojne na Ukrajine, ukazuje kontroverzný prieskum verejnej mienky.
  • Migrácia: Nárast nelegálnej migrácie cítiť v slovenských záchytných táboroch, hovorí Peter Devínsky zo Slovenskej humanitnej rady.

Ak sa vám páči, čo robíme a chcete podporiť dobrú žurnalistiku, kúpte si naše online predplatné. Ďakujem.


HLAVNÝ PRÍBEH NA UTOROK

Warholov ofenzívny obraz „Nosepicker“ smeruje do aukcie

Šesť súrodencov Jamesa Warhola a on sám sa rozhodli predať deväť obrazov Andyho Warhola na niekoľkých aukciách vo Phillips, poprednom aukčnom dome so sídlom v New Yorku. Umelecké diela, z ktorých dve sa budú dražiť 16. novembra, vytvoril americký umelec koncom 40. rokov minulého storočia.


V ĎALŠÍCH NOVINKÁCH:

  • The polícia navrhuje pre 60-ročného Dušana Dědečka vyšetrovaciu väzbu, ktorý minulú nedeľu spôsobil tragickú nehodu v centre Bratislavy. Obvinili ho aj zo zločinu všeobecného ohrozenia.
  • Po chladnej a zrážkovo bohatej druhej polovici septembra prichádza a rekordne hustá snehová pokrývka (70 cm) na Lomnickom Štíte.
  • Poslanci prešli do druhého čítania novela ústavy týkajúci sa skrátenia parlamentu.
  • Viac ako Výpoveď podalo 2100 lekárov v 31 nemocniciach.
  • Slovensko zrejme dokáže využiť nevyčerpané európske prostriedky na boj s drahou energiounapísal minister financií Igor Matovič Facebook.

Ak máte návrhy na zlepšenie tohto prehľadu noviniek, môžete nás kontaktovať na adrese editorial@spectator.sk.