Prezidentka Čaputová menuje konzervatívca za ministra školstva

4. októbra 2022 o 20:11 ja Prémiový obsah

Ján Horecký v minulosti predsedal Združeniu katolíckych škôl.

Veľkosť písma:A|A+

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala v utorok za nového ministra školstva Jána Horeckého, tri týždne po tom, ako vymenovala troch nových ministrov do kabinetu Eduarda Hegera.

Po odstúpení ministra školstva Bronislava Gröhlinga a ďalších ministrov z dnes opozičnej strany SaS v dôsledku vládnej koaličnej krízy doteraz predseda vlády pôsobil ako dočasný minister školstva.

Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Horecký preberá ministerstvo v čase, keď školy tvrdia, že majú problémy s platením účtov za energie a univerzity oznámili, že z rovnakého dôvodu zvažujú prerušenie vyučovania od 17. novembra, teda na Deň študentov.

Okrem toho existuje niekoľko kľúčových reforiem, ako sú zmeny v osnovách základného vzdelávania a desegregácia rómskych detí v školách, ktoré je potrebné zaviesť ako súčasť plánu obnovy.

“Stojíte tu, aby ste ich rýchlo rozhýbali,” povedal v utorok prezident novému ministrovi. “Očakáva sa od vás veľa v krátkom čase.”

Čaputová ďalej zdôraznila, že Horecký je konzervatívec, čo požadovali aj niektorí členovia vládnej koalície; no prezident novému ministrovi zdôraznil, že by mal byť férový a namiesto emócií a svojho videnia sveta sa držať faktov.

helpdesk@sme.sk, aby sme vám pomohli.” data-msg-btn-logout=”Prihlásiť sa ako iný používateľ” data-msg-btn-close=”Zostať prihlásený” >