Polícia odhalila veľkú nelegálnu továreň na cigarety, zatkla cudzincov

Podozrenia z organizovaného zločinu.

Veľkosť písma:A|A+

Pri kontrole hydinárne odhalili nelegálnu výrobňu cigariet, údajne jednu z najväčších na Slovensku

Finančná správa zadržala 20 cudzincov pracujúcich vo fabrike vo východoslovenskom meste Úbrež v Košickom kraji.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Skupina cudzincov vo veku od 18 do 52 rokov bola obvinená z prečinu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru a nedovolenej výroby alkoholu, tabaku a tabakových výrobkov.

Vodca ilegálnej skupiny zostáva zatiaľ neznámy. Cudzincov z Ukrajiny, Moldavska, Bieloruska, Bulharska a Maďarska zadržala košická prokuratúra, aby im zabránila v úteku do cudziny alebo v pokračovaní v nelegálnej činnosti. Môžu byť obvinení z osemmesačného väzenia, píše Korzár Dolný Zemplín.

Podľa polície v Belgicku, Holandsku a Taliansku boli niektorí už predtým obvinení z nezákonného podnikania s cigaretami.

Cudzincom prisľúbili mesačný plat od 1 000 do 5 000 eur. Zatiaľ čo niekoľko členov skupiny sa rozhodlo o tejto skúsenosti nehovoriť, iní opísali svoje 12-hodinové zmeny.

Celková výška daňových škôd štátu dosiahla viac ako 6,2 milióna eur.

Služby finančnej správy zadržali 14 126 miliónov cigariet Marlboro, 8 814 miliónov cigariet Richmond a 993 000 cigariet Lambert & Butler. Okrem toho bolo potrebné zaistiť 32 000 kilogramov surového tabaku, nástroje na drvenie a rezanie, plniacu linku a ďalšie komponenty ako filtre, tuby, lepidlá, fólie a obaly.

Nelegálne výrobky skupina prepašovala kamiónovou dopravou do michalovských častí Žabany a do Jesenova v okrese Sobrance.