Bratislava pripravená na sneh

Tony odmrazovacích látok, vrátane tých ekologickejších, spolu s 90 pracovníkmi sú pripravené zasiahnuť v prípade ľadového alebo zasneženého počasia.

Veľkosť písma:A|A+

Mesto Bratislava deklaruje, že je pripravené na prvý možný sneh a pripomína verejnosti, že mesto sa na zimu pripravuje celoročne.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

„Počas roka aplikujeme protišmykové povrchy a priľnavé povrchy na kritické úseky ciest. Inštalujeme senzory, ktoré budú koordinátorom poskytovať aktuálne údaje o počasí, ako aj o stave ciest. Pripravujeme zimný operačný plán a zabezpečujeme dôležité detaily ako inertný posypový materiál pre kopcovité úseky, kvalitné zimné pneumatiky pre MHD DPB,“ uviedlo mesto.

Jej mestský podnik Komunálny podnik Bratislavy (KPB) pripravil 1 800 ton soli na odmrazovanie ciest a chodníkov, 400 ton ekologickejšieho Solmagu a 30 ton zeolitu na použitie napríklad v parkoch v prípade námrazy. počasie. Zimnú údržbu bude počas celého týždňa zabezpečovať 90 pracovníkov KMB v troch zmenách. V mestských častiach Ružinov, Nové Mesto, Rača, Vajnory, Podunajské Biskupice a Vrakuňa budú mať k dispozícii 10 vyklápačov odmrazovacej hmoty na údržbu ciest, 14 multikár na chodníky a tri multikáry na cesty.