Prehľad správ: Inflácia niektorým na Slovensku ochudobňuje Vianoce

Bratislava hromadí odmrazovaciu látku, Slovensko si pripomína výročie najväčšej leteckej katastrofy a falošná webová stránka zneužíva názov tamojšej centrálnej banky.

Veľkosť písma:A|A+

Dobrý večer. Tu je piatkové, 25. novembra vydanie Dnešného dňa na Slovensku – hlavné správy dňa za menej ako päť minút.

Víkendové podujatia a novinky z cestovania a kultúry na Slovensku nájdete v najnovšom vydaní nášho newslettera Spectacular Slovakia.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Bratislava pripravená na sneh

Mesto Bratislava deklaruje, že je pripravené na prvý možný sneh a pripomína verejnosti, že mesto sa na zimu pripravuje celoročne.

„Počas roka aplikujeme protišmykové povrchy a priľnavé povrchy na kritické úseky ciest. Inštalujeme senzory, ktoré budú koordinátorom poskytovať aktuálne údaje o počasí, ako aj o stave ciest. Pripravujeme zimný operačný plán a zabezpečujeme dôležité detaily ako inertný posypový materiál pre kopcovité úseky, kvalitné zimné pneumatiky pre MHD DPB,“ uviedlo mesto.


Dnešný celovečerný príbeh

Slovenské domácnosti plánujú na vianočných nákupoch ušetriť

Neustále sa zvyšujúce ceny môžu v niektorých Slovákoch položiť otázku, či v týchto zimných prázdninách ušetriť na kaprovi, tradičnom vianočnom jedle na Slovensku, vianočných darčekoch alebo inom.

Ekonómovia odhadujú, že ceny potravín v tomto roku vzrastú o 30 percent a Slováci preto plánujú byť na Vianoce šetrnejší.Slovenské domácnosti plánujú na vianočných nákupoch ušetriť Čítaj viac


Viac príbehov na Spectator.sk:

  • HISTÓRIA: Kurátorka Jana Švantnerová vystopuje príbeh odsúdeného starožitníka Eduarda Šťastného a jeho prepadnutých starožitností.
  • KORUPCIA: Z čoho je obvinený bývalý starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý?
  • PRIEMYSEL: Nahliadnite do biznisu nitrianskej slovenskej pobočky nemeckej firmy Mühlbauer.

Ak sa vám páči, čo robíme a chcete podporiť dobrú žurnalistiku, kúpte si naše online predplatné. Ďakujem.


Výročie týždňa

Vo štvrtok 24. novembra si Slovensko pripomenulo 56. výročie jednej z najväčších leteckých katastrof v býv Československa. Lietadlo bulharskej spoločnosti TABSO sa zrútilo na Sakrakopci pri Bratislave 24. novembra 1966, pričom zahynulo 82 ľudí.


Ďalšie novinky


Obrázok dňa

Bratislava buduje dočasné premostenie Chorvátskeho ramena, ramena Dunaja, za električkovou zastávkou Jungmannova v Petržalke v rámci výstavby druhého ťahu petržalskej električkovej trate.


Ak máte návrhy, ako by sa dal tento prehľad noviniek zlepšiť, môžete nás kontaktovať na adrese [email protected]