Nový projekt na pomoc s dostupným bývaním v Nových Zámkoch

28. novembra 2022 o 11:23 ja Prémiový obsah

Projekt má v Košiciach úspech.

Veľkosť písma:A|A+

“Každý by chcel bývať v obyčajnom byte, napríklad v prenájme. Niekedy je to však ťažké zohnať. Niektorí majitelia sa z nejakého dôvodu stále boja prenajať byt ukrajinským expatom,” povedala Ukrajinka Natália Yatskovych.

Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Šesť rokov žije v Nových Zámkoch a pracuje ako poradkyňa a komunikátorka na miestnom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. S Ukrajincami nemajú internáty problém. Okrem Natálie a ďalších dobrovoľníkov im pomáha aj mestský úrad.

Mesto Nové Zámky plánuje spustiť projekt Housing First, ktorý zabezpečí cenovo dostupné bývanie v mestských bytoch pre sociálne slabších ľudí.

“Bolo by to výborné. Každý sníva o vlastnom ubytovaní, so súkromím. V spomínaných internátoch musia rodiny zdieľať spoločnú kuchyňu a zázemie,” dodala Natália.

Hlavnými cieľovými skupinami sú matky s deťmi, ženy ohrozené domácim násilím, ľudia ohrození vysťahovaním z domova či cudzinci, ktorým je potrebné zabezpečiť dočasné bývanie. Budú môcť získať aj podporu odborníkov, napríklad sociálnych pracovníkov či psychológov.

[email protected], aby sme vám pomohli.” data-msg-btn-logout=”Prihlásiť sa ako iný používateľ” data-msg-btn-close=”Zostať prihlásený” >