Prehľad správ: Lekári zostanú s lepšími platmi

Holandská kráľovská návšteva plánovaná na skorú jar. prezident vystúpiť v parlamente. Bratislavské vianočné trhy sa opäť vracajú.

Veľkosť písma:A|A+

Dobrý večer. Tu je pondelkové vydanie 28. novembra Dnes na Slovensku – hlavné správy dňa za menej ako päť minút.Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Vláda súhlasí so zvýšením platov lekárov

Vláda a predstavitelia Lekárskych odborov (LOZ) sa dohodli na zvýšení platov lekárov.

Dohoda bola oznámená v sobotu večer, necelých päť dní predtým, ako sa očakávalo, že približne 2 100 protestujúcich lekárov opustí svoju prácu. Odovzdali výpovede, z ktorých väčšina mala nadobudnúť účinnosť 1. decembra.

V sobotu Heger povedal, že vláda nakoniec súhlasila s tým, že na platy lekárov vynaloží ďalších 40 miliónov eur, ako požadovalo LOZ.

“Veríme, že do 30. novembra sa nič nestane, aby pacienti 1. decembra dostali normálnu úroveň zdravotnej starostlivosti,” povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Lengvarský mal v pondelok predložiť návrh zákona, ktorý má dohodu zabezpečiť, na parlamentnom výbore pre zdravotníctvo, ale na utvorenie kvóra výboru boli prítomní len dvaja poslanci. Očakáva sa tak, že Lengvarský ho predloží v utorok na riadnom zasadnutí výboru.


Môžete sa prihlásiť na odber Dnes na Slovensku alebo si pozrieť náš týždenný komentár a prehľad noviniek Minulý týždeň na Slovensku. Zaregistrujte sa a spravujte svoje preferencie priamo na stránke svojho profilu.


Viac príbehov na Spectator.sk


Ak sa vám páči, čo robíme a chcete podporiť dobrú žurnalistiku, kúpte si naše online predplatné. Ďakujem.


Najväčšie advokátske kancelárie na Slovensku (rebríček)

Vyšiel najnovší rebríček najväčších advokátskych kancelárií na Slovensku, ktorý prezentuje výsledky v 13 kategóriách, väčšinou podľa oblastí, v ktorých pôsobia. Slovak Spectator v spolupráci so spoločnosťou Finstat už od roku 2014 prináša odbornej i širokej verejnosti komplexnejší obraz o právnych službách na Slovensku.

Výsledky v konkrétnych kategóriách nájdete v: M&A, Bankovníctvo a financie, Nehnuteľnosti a development, Duševné vlastníctvo, Súdne spory a arbitráž, Pracovné právo, Reštrukturalizácia a platobná neschopnosť, Regulácia a súlad, Právo hospodárskej súťaže a Obchodné zmluvy.


Obrázok dňa

Po dvojročnej prestávke kvôli pandémii sa v Bratislave opäť konajú vianočné trhy.


V iných správach

  • Minulý týždeň, Hranicu na Slovensko prešlo 17 642 ľudí z Ukrajiny. O dočasnú ochranu požiadalo 704 ľudí. Medzitým prekročilo hranicu opačným smerom 17 810 ľudí, ktorí sa vrátili na Ukrajinu. (ministerstvo vnútra)
  • Bývalý starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý bude stíhaný na slobode, rozhodol Najvyšší súd, ktorý potvrdil verdikt Špecializovaného trestného súdu z minulého týždňa. Kusý čelí obžalobe vo veľkej úplatkárskej kauze. (Sme)
  • Prezidentka Zuzana Čaputová prednesie prejav o stave republiky do parlamentu v utorok 29. novembra o 13:00. (TASR)
  • Holandský kráľ William-Alexander a kráľovná Maxima navštívia Slovensko v marci 2023. Budú diskutovať o otázkach vrátane právneho štátu a ochrany klímy vrátane prechodu na obehové hospodárstvo, ako aj o podpore začlenenia a rozmanitosti v spoločnosti.
  • Štát spustil rozsiahlu schému, ktorá má pomôcť veľkým znečisťovateľom znížiť emisie. V rámci plánu obnovy financovaného EÚ bolo na dekarbonizáciu priemyslu vyčlenených až 357 miliónov EUR. Výzva bude otvorená do 20. januára 2023.

Ak máte návrhy, ako by sa dal tento prehľad noviniek zlepšiť, môžete nás kontaktovať na adrese [email protected]