Na zozname Archa chuti je už pätnásť slovenských potravinárskych výrobkov

Medzi zaradené potraviny patrí syr parenica, tradičný zemiakový chlieb a sušená srnčia klobása.

Veľkosť písma:A|A+

Do medzinárodného zoznamu Archa chutí, ktorý vznikol pod záštitou Slow Food s cieľom zaznamenať kvalitnú, malosériovú výrobu potravín, ktorá môže v priebehu jedného roka zaniknúť, sa doteraz dostalo pätnásť potravinárskych výrobkov zo Slovenska. niekoľko generácií. V súčasnosti je na zozname viac ako 5000 produktov z viac ako 150 krajín.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Podľa Igora Pašmíka, predsedu Združenia rozvoja vidieka, bryndza bryndza pribudla do zoznamu asi pred desiatimi rokmi ako vôbec prvý slovenský výrobok, ktorý sa na Slovensku vo veľkom vyrába už od druhej polovice 18. storočia. Na trh ju dodal závod Jána Vagača v Detve, informovala TASR.

Do zoznamu sa dostali syry, sladkosti, plodiny a nápoje

Parenica syr, tradičný zemiakový chlieb a sušená srnčia klobása patria medzi zahrnuté potraviny. Ale existujú aj také Bratislavské rožky (sladké pečivo), Benediktínska slivka zo Štôly, Zázrivský korbáčik alebo Švábska kvasená kapusta. Zoznam je doplnený o Štrbský paličiak cesnak, Salašnícka žinčica, Slovenská biela hus, remeselníckych borovička (slovenský destilát ochutený borievkami), remeselný likér Horec, ovca Valaška a adzymka zemiakový posúch (slaný koláč), ktorý sa pečie na severovýchode Slovenska, ale aj v Poľsku a na Ukrajine.

Z Banskobystrického kraja okrem už spomínaných napr. Hontianka – pôvodný dedičný druh včiel z Hontu – Pukancovská cibuľa, Vinické jablko, Horehronská šunka a Polhorská sušená šunka od Šovdru dostal sa do zoznamu.

Ďalší možní kandidáti

Na Slovensku je podľa Pašmíka oveľa viac potravinárskych výrobkov, ktoré sa vyrábajú alebo pestujú v malom a sú jedinečné a mali by si zaslúžiť väčšiu pozornosť verejnosti.

Jednou z nich je napríklad plodina tzv slovienka. Ide o strukovinu podobnú cíceru, ktorú dodnes pestuje a konzervuje niekoľko žien v obci Litava v okrese Krupina. Ďalším príkladom je čelovská chrupka, jediná odroda čerešní, ktorá sa dá sušiť. Tiež odroda hrozna, biela konkordiaktorý bol v minulosti rozšírený a dnes je zachovaný len v Sebechleboch.

Pred niekoľkými rokmi združenie vyzvalo pestovateľov a výrobcov, aby na svojich stránkach zaregistrovali ohrozené regionálne potraviny a plodiny ako dedičné príchute. Mohli by zahŕňať aj jedinečné a dnes už takmer zabudnuté recepty.