Prehľad správ: Čo potrebujete vedieť o nových vakcínach proti Covid na Slovensku

Schválená novela ústavy, všetky lyžiarske strediská na Liptove sú otvorené. Viac sa dozviete v dnešnom súhrne.

Veľkosť písma:A|A+

Dobrý večer. Tu je stredajšie vydanie 25. januára Dnes na Slovensku – hlavné správy dňa za menej ako päť minút.Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Sú tu nové vakcíny, mali by ste si jednu dať? Otázky a odpovede

Ministerstvo zdravotníctva minulý piatok oznámilo, že na Slovensko dorazili nové vakcíny proti Covid-19, ktoré budú spustené do konca mesiaca.

Koluje už po Slovensku nový subvariant Covid-19 Kraken? Aké vakcíny sú dostupné? Kedy budú môcť ľudia dostať nové očkovanie a kto konkrétne by sa mal dať zaočkovať proti Krakenovi?

Dozviete sa v článku.


Viac príbehov na Spectator.sk


Ak sa vám páči, čo robíme a chcete podporiť dobrú žurnalistiku, kúpte si naše online predplatné. Ďakujem.


Hlavný príbeh na dnes

Viete si predstaviť, že by ste svoje bábätká nechali celý pracovný týždeň v jasliach? Aj cez noc? V 50. a 60. rokoch to na Slovensku skúšal komunistický režim v mene budovania republiky. Režim potreboval všetkých, aj matky.

Koľko rodičov brávalo svoje deti z takýchto jaslí len na víkendy, nie je známe, ale predpokladá sa, že to nie je zanedbateľný počet.

Začiatkom 60. rokov sa začali objavovať dôkazy o škodách, ktoré to spôsobilo.Ako niektoré deti trávili celé pracovné týždne v socialistických jasliach Čítaj viac


Obrázok dňa

Výsledky parlamentného hlasovania o zmenách Ústavy SR v súvislosti s predčasnými voľbami. Zmeny podporilo 92 poslancov.


V iných správach

  • Predpoveď počasia na štvrtok: Na celom Slovensku prevažne zamračené, ojedinele hmla. Denné teploty budú od -2°C do 3°C, na severe Slovenska 0°C. Ľahký vietor. Výstrahy úrovne 1 týkajúce sa ľadu a hmly zostávajú na svojom mieste.
  • Naďalej platí dohoda s Nemeckom, že Slovensko dostane tanky Leopard 2A4. Tieto tanky sú náhradou za vozidlá pechoty darované Ukrajine, hovorí dočasný minister obrany Jaroslav Naď. Jeden takýto tank už používa aj slovenská armáda, od marca má doraziť ďalších 14.
  • Mesto Nitra zvažuje od marca vyššie ceny za svoju MHD z dôvodu vyššie ceny paliva, podľa úradov. Zmena by sa dotkla všetkých lístkov zakúpených u vodičov, ako aj SMS lístkov.
  • V súčasnosti si ľudia môžu zalyžovať vo všetkých strediskách v regióne Liptov. Otvorené sú aj trasy pre bežecké lyžovanie. Najlepšie snehové podmienky na zjazdové lyžovanie má lyžiarske stredisko Jasná.
  • Úrad špeciálnej prokuratúry v stredu kritizoval uplatnenie kontroverzného paragrafu 363 Trestného zákona zo strany generálneho prokurátora., pričom zdôraznil, že by sa malo použiť ako mimoriadne opatrenie proti právoplatným rozhodnutiam v prípravnom konaní. Generálny prokurátor Maroš Žilinka nedávno paragrafom zamietol obžalobu na poslanca zo strany Sme Rodina – tej istej strany, ktorá ho do funkcie nominovala.
  • V utorok 24. januára mladý medveď napadol a zranil bežca v okrese Prievidza. Mužovi sa podarilo zviera odplašiť a ujsť do bezpečia. Neskôr ho ošetrili v bojnickej nemocnici. Verejnosť vyzvala na opatrnosť a Štátna ochrana prírody varovala, že v niektorých regiónoch v dôsledku súčasnej miernej zimy medvede, najmä mladé samce, nezimujú.

Ak máte návrhy, ako by sa dal tento prehľad noviniek zlepšiť, môžete nás kontaktovať na adrese [email protected]