CNN odporúča Bratislavu ako „stále čerstvú“

Americký káblový spravodajský kanál považuje architektúru mesta za nadpozemskú.

Veľkosť písma:A|A+

Bratislava je plná architektonických skvostov, ktoré podnietili americkú televíznu stanicu CNN, aby ju v nedávnej dobe označila za sci-fi mesto. cestovateľský blog.

V článku, ktorý považuje hlavné mesto Slovenska za „sovietske mesto budúcnosti, ktoré je stále svieže a nové“, autor Miquel Ros prevedie potenciálnych návštevníkov od ikonickej prevrátenej pyramídy, v ktorej sídli Slovenský rozhlas, ulicami starého mesta až po ďalšia pútavá stavba, bratislavské UFO sediace na Moste SNP (Most Slovenského národného povstania).


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Okrem najznámejších budov ponúka Bratislava aj ďalšie skryté architektonické skvosty, niektoré na okraji mesta, fontány a nástenné maľby roztrúsené po meste. Jedna sa nachádza neďaleko Slovenskej technickej univerzity na Námestí slobody – fontána z 80. rokov pripomínajúca kvetinu. Podľa autora takéto štruktúry vyžarujú silný sci-fi pocit.

Väčšina budov sú dielami brutalizmu a socialisticko-realistickej architektúry, ktoré autor považuje za „odvážnejšie“ architektonické výroky. No napriek tomu, že Bratislava je historicky starobylé mesto, patrí aj medzi najmladšie európske hlavné mestá, ktoré oslavujú 30 rokov existencie samostatnej republiky. Mesto prerástlo zo svojej postsovietskej nálepky. Stará architektúra sa pretaví do novej.