Aká dobrá je vaša angličtina? Otestujte sa

Urobte si tohtoročnú maturitu z angličtiny, ktorú slovenskí študenti absolvovali v stredu, bez toho, aby ste sa museli báť o svoje výsledky.

Veľkosť písma:A|A+

Počas celého týždňa končia maturanti na Slovensku testy, ktoré sú súčasťou povinných maturitných skúšok.

Študenti majú za sebou skúšky zo slovenského jazyka, cudzích jazykov alebo matematiky. Piatok 17. marca je posledný deň testovania. Na programe je slovenčina a ukrajinčina.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Môžete sa otestovať v angličtine. Študenti si mohli vybrať z troch úrovní: B1, B2 a C1. Tu je zoznam testov, audionahrávok, tém esejí a správnych odpovedí z tohto ročníka.

ÚROVEŇ B1

Esej:

Váš priateľ z Británie by chcel nejaké informácie o vašom postoji k ročným obdobiam vo vašej krajine. Napíšte mu/jej list (160 – 180 slov), v ktorom spomeniete nasledujúce body: vaše obľúbené ročné obdobie s uvedením dôvodov, vplyv ročných období na vašu osobnosť a každodenné činnosti, klimatické podmienky, v ktorých by ste najviac rád žije, uvádza dôvody.

Test: 60 otázok odkaz

Nahrávky: odkaz (Návod je v slovenčine.)

Správne odpovede: odkaz (Pri kontrole správnych odpovedí postupujte podľa správneho stĺpca. Otázky sú síce rovnaké, ale ich poradie sa líši v závislosti od počtu testov z anglického jazyka.)

ÚROVEŇ B2

Esej:

Školský časopis vyhlásil súťaž o najlepšiu esej s názvom „V dnešnej dobe majú ľudia radi prírodu“. Vo svojej eseji (200-220 slov) vyjadrite svoj názor v nasledujúcich bodoch: dôvody zvyšujúcej sa popularity agroturistiky (turizmu na vidieku), možnosti vyžitia prírody a agroturistiky na Slovensku a váš príspevok na ochranu prírody vo vašom regióne.

Test: 80 otázok odkaz

Nahrávky: odkaz

Správne odpovede: odkaz

ÚROVEŇ C1

Esej:

Prečítajte si nápady uvedené nižšie. Vyberte si jednu a napíšte esej (260–320 slov), v ktorej odôvodníte svoj názor.

  • “Nevyhráva ten najsilnejší, ale ten, kto je pripravený pokračovať až do konca.” (Fedor Emelianenko, ruský bojovník MMA)

  • “Myslím si, že šport nás v tom najlepšom prípade spája.” (Frank Deford, bývalý americký športový novinár a komentátor)

  • „Šport nebuduje charakter. Odhalia to.” (Heywood Broun, bývalý americký novinár)

Test: 90 otázok odkaz

Nahrávky: odkaz

Správne odpovede: odkaz

Nájdete tu testy z ruštiny, slovenčiny, francúzštiny, taliančiny a španielčiny tu.