Policajný šéf generálnemu prokurátorovi: Robte si svoju prácu

17. marca 2023 o 12:24 ja

Štyria elitní vyšetrovatelia sú aj po 18 mesiacoch obvinení zo závažných trestných činov napriek tomu, že ich súd označil za neoprávnené.

Veľkosť písma:A|A+

Policajný prezident Štefan Hamran vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby konal v prípade policajných vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorí sú obvinení z trestných činov. Poukázal na obvinenia z marenia dôkazov pri vyšetrovaní.

Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

“Ako je možné, že naša spoločnosť bola tak dlho traumatizovaná nezrovnalosťami v tomto prípade?” pýtal sa Hamran na tlačovej konferencii 15. marca.

Následne poslal správu generálnemu prokurátorovi, v ktorej ho požiadal, aby prehodnotil prácu svojich podriadených. Policajný šéf poukázal na viaceré formulačné nezrovnalosti v prepisoch odposluchov použitých ako dôkaz v prípade, čo naznačuje, že prípad proti vyšetrovateľom bol zmanipulovaný. Prepisy vyrobili ľudia z Policajnej inšpekcie, orgánu, ktorý funguje nezávisle od policajného zboru a spadá pod ministerstvo vnútra.

Hamran reaguje na Fica

[email protected], aby sme vám pomohli.” data-msg-btn-logout=”Prihlásiť sa ako iný používateľ” data-msg-btn-close=”Zostať prihlásený” >