Prehľad správ: Ukrajinci teraz ovládajú štyri slovenské stíhačky

Taliansky recept, tri veci v Bratislave zadarmo a fiasko slovenského poslanca v Bruseli.

Veľkosť písma:A|A+

Dobrý večer. Tu je štvrtkové vydanie 23. marca Dnes na Slovensku – hlavné správy dňa za menej ako päť minút


Prvé uzemnené lietadlá vzlietli na Ukrajinu

Prvé stroje opustili Slovensko niekoľko dní po tom, čo sa Ukrajina a Slovensko dohodli na presune 13 lietadiel MiG-29 sovietskej výroby.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

“Prvé štyri stíhačky MiG-29 boli bezpečne odovzdané ukrajinským ozbrojeným silám,” uviedol vo štvrtok popoludní dočasný minister obrany Jaroslav Naď.

Ďalšie lietadlá budú odovzdané Ukrajine v najbližších týždňoch.


Ďalšie príbehy z webu The Slovak Spectator


Ak sa vám páči, čo robíme a chcete podporiť dobrú žurnalistiku, kúpte si náš online predplatné bez reklám a tlačenej verzie The Slovak Spectator zaslanej až k vám domov na Slovensko. Ďakujem.


HLAVNÁ ROZPRÁVKA NA ŠTVRTOK

Kubánska gay ‘pevnosť’ v Bratislave

Angel Asiel Abreu Caro z Havany rozpráva The Slovak Spectator o svojom gay bare v Bratislave a živote na Slovensku, ktorému prepadol za 10 dní.


V niekoľkých riadkoch:

  • Poslanci schválili an zvýšenie dočasnej dane uvalenej na rafinériena 70 percent. Rafinéria Slovnaft v Bratislave považuje daň za cielený politický útok na dlhodobo úspešnú spoločnosť strategického významu.

  • O Vo štvrtok popoludní protestovalo 200 pracovníkov Slovnaftu na zvýšenie mzdy. Rafinéria ponúka zamestnancom zvýšenie miezd o 10 percent, odborári však žiadajú až 18 percent. Firmu prekáža, že požiadavky odborov prevyšujú infláciu. Rafinéria je známa vysokými mzdami. (Denník N)

  • Tento rok, Bratislava bude fungovať s rozpočtom 607,6 milióna eur. V porovnaní s minulým rokom ide o viac ako štvrtinový nárast. Minuloročný rozpočet predstavoval 471 miliónov eur. Mesto zvýši viaceré poplatky za účelom získania peňazí na prevádzku služieb vrátane vstupného na športoviská či mestské kultúrne inštitúcie.


POČASIE NA PIATOK: Prevažne oblačno. Mierne prehánky alebo búrky. Extrémne horúce. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 15°C do 22°C. (SHMÚ)


Ďakujem za odber a prečítanie. Veľa to pre nás znamená.

PS Ak máte návrhy, ako by sme mohli zlepšiť prehľad noviniek, môžete nás kontaktovať na [email protected].

Sledujte The Slovak Spectator ďalej Facebook, Instagram (@slovakspectator) a Twitter (@slovakspectator).