Prehľad správ: Prezidentovi sa po Ficových klamstvách vyhrážajú smrťou

Žiadané doživotné tresty pre Kočnera a Zsuzsovú, dozvedieť sa viac o novom premiérovi Ľudovítovi Ódorovi, objaviť slovenský post-rock.

Veľkosť písma:A|A+

Dobrý večer. Tu je stredajšie vydanie 10. mája Dnes na Slovensku – hlavné správy dňa za menej ako päť minút.Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Prezident opäť zamieril

Prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že podá žalobu za nepravdivé tvrdenia o nej, ktoré v utorok uviedol šéf Smeru a bývalý premiér Robert Fico.

Zopakoval tvrdenia, že bola americkou agentkou, bola zapojená do konšpiračných stretnutí na americkom veľvyslanectve na Slovensku a menovanie novej premiérky vo vláde technokratov, ktoré menovala, označil za dôkaz prepojenia na miliardárskeho filantropa Georga Sorosa.

Jeho komentáre prišli, keď sa ukázalo, že sa jej a jej rodine vyhrážali smrťou. Prezident povedal, že vyhrážky boli z “rovnakých dôvodov ako vždy – americký agent, Soros, americká ambasáda”.

Prečítajte si viac o útoku Roberta Fica a Smeru na prezidenta:


Ďalšie príbehy z webu The Slovak Spectator


Ak sa vám páči, čo robíme a chcete podporiť dobrú žurnalistiku, kúpte si naše online predplatné bez reklám a tlačenú kópiu The Slovak Spectator zaslanú až k vám domov na Slovensko. Ďakujem.


HLAVNÝ PRÍBEH NA STREDU

Kto je nový premiér?

“Som keynesiánec, zarytý hayekián, marxista alebo snáď člen sekty luddistov? Sklamem vás, mojou ideológiou je pragmatizmus, hospodárska politika založená na moderných metódach a dátach a presvedčenie, že úspešná spoločnosť potrebuje vzdelaných ľudí , rozumné pravidlá a kvalitné inštitúcie,“ hovorí o sebe Ľudovít Ódor, budúci premiér technokratickej vlády.


AKCIA NA ŠTVRTOK

Objavte slovenskú post-rockovú hudbu

video //www.youtube.com/embed/8nzzbSSx-ho

Je vo vašej uličke ťažký zvuk gitary v kombinácii s basou? V tom prípade zajtra o 19:30 navštívte priestor Pink Whale na bratislavskom nábreží Dunaja, kde vystúpia dve slovenské post-rockové kapely The Ills a Myncryst.

Získajte lístky tu.


V iných správach

  • Príslušnosť k Európskemu spoločenstvu znamená pre Slovensko a jeho obyvateľov ochranu a perspektívupovedala prezidentka Zuzana Čaputová pri príležitosti Dňa Európy.
  • Opitý americký vojak sa vlani v apríli zranil pri hre s nožom v bare v Banskej Bystrici. Extrémistická strana Republika tvrdila, že sa vyhrážal rodine, no išlo o podvodInformoval o tom na sociálnej sieti dočasný minister obrany Jaroslav Naď. Dodal však, že správanie vojaka viedlo k tomu, že už nie je súčasťou mnohonárodnej bojovej skupiny NATO dislokovanej na Slovensku.
  • Francúzsky prezident Emmanuel Macron navštívi Slovensko 31. mája na pozvanie od slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej.
  • Vojak a právnik Roman Rybak sa stal vôbec prvým vojenským ombudsmanompoverený vyšetrovaním obvinení z porušenia základných práv a slobôd profesionálnych vojakov, informovalo v stredu ministerstvo obrany.
  • Rastúce ceny energií, ktoré komplikujú život mestám a obciam, môžu prinútiť úrady do určitej miery obmedziť niektoré služby týkajúce sa sociálnych vecí, kultúry, športu a dopravyupozornilo Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS).
  • Parlament schválil novely viacerých zákonov týkajúcich sa ochrany životného prostredia. Zmeny majú odstrániť prekážky fungovania novej stavebnej legislatívy, no Greenpeace Slovensko ich označilo za „poburujúce“ s tým, že obmedzili právo verejnosti namietať proti projektom a ich zapojenie do posudzovania vplyvov na životné prostredie.

POČASIE NA ŠTVRTOK:

A Výstraha pred prízemným mrazom 1. stupňa je na mieste pre severné, stredné a východné Slovensko v noci a skoro ráno. Spočiatku slnečno, striedavo až polooblačno. Denné teploty 18 °C až 23 °C. Ojedinele silný vietor na juhozápade. (SHMÚ)


Ďakujem za odber a prečítanie. Veľa to pre nás znamená.

PS Ak máte návrhy, ako by sme mohli zlepšiť prehľad noviniek, môžete nás kontaktovať na [email protected].

Sledujte The Slovak Spectator ďalej Facebook, Instagram (@slovakspectator) a Twitter (@slovakspectator).