Prezident, aby voči Ficovým tvrdeniam podnikol právne kroky

Čaputová po vyjadreniach lídra Smeru odhaľuje vyhrážky smrťou.

Veľkosť písma:A|A+

Prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že podá žalobu za nepravdivé tvrdenia o nej, ktoré v utorok uviedol šéf Smeru a bývalý premiér Robert Fico.

“Dnes Robert Fico opäť šíril klamstvá o mne, že som americký agent, o Sorosovej vláde a konzultáciách na americkej ambasáde. Približne v rovnakom čase som mal ďalšie dve pojednávania v súvislosti s novými vyhrážkami smrťou mne a mojim blízkym.” ,“ uviedla v utorok Čaputová na sociálnej sieti.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Okresné, krajské a ústavné súdy podľa nej všetky skonštatovali, že obvinenia sú neopodstatnené a presahujú hranice toho, čo možno považovať za politický útok.

“Poslanec Fico to vie. A vie aj to, že robiť z niekoho terč svojimi nenávistnými klamstvami už na Slovensku zabíjalo,” dodal prezident.

Ficove vyjadrenia prišli po prezidentovom vymenovaní úradníckej vlády. Tento krok napadol ako “antidemokratický” a uviedol, že nový úradujúci premiér Ľudovít Ódor bol “Sorosovým výberom”.Súvisiaci článok Neoficiálne mená sa začínajú objavovať, keď Slovensko čaká na prvý kabinet technokratov Čítaj viac

Okresný súd Bratislava I v marci 2022 nariadil poslancovi Smeru Ľubošovi Blahovi, aby prestal s tvrdeniami, že Čaputová bola zradkyňa, agentka zahraničia a bábka Spojených štátov.

Rozhodol, že Blaha “závažne porušil osobné práva prezidenta”.

Blaha na zhromaždení v Nitre o niekoľko týždňov pri oslavách 1. mája vybičoval zhromaždený dav, keď sa pustil do obscénneho skandovania so sexuálnou nadávkou namierenou na prezidenta.