Matovič stále stráca popularitu. Padol na samé dno

0
22

Znížila sa aj dôvera verejnosti v prezidentku Čaputovú, tvrdí nedávny prieskum agentúry Focus.

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO), ktorý opustil premiérske kreslo koncom marca, je najmenej dôveryhodným slovenským politikom.

Matovičovi dôveruje iba 15 percent ľudí, čo je najnižší údaj od decembra 2014. Až 83 percent respondentov uviedlo, že bývalému premiérovi nedôveruje.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre internetovú agentúru Politická diskusná relácia Na Telo odvysiela TV Markíza medzi 31. marcom a 7. aprílom 1 001 respondentom.

Premiér Matovič rovnako nedôverčivý ako Kotleba a Fico Čítaj viac

Z prieskumu tiež vyplýva, že po koaličnej kríze klesla dôveryhodnosť takmer všetkých lídrov koalície, okrem predsedu Sme Rodina a predsedu parlamentu Borisa Kollára. Pokles zaznamenala aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá je najdôveryhodnejšou političkou. Stále však zostáva jedinou političkou, ktorá má vyššiu dôveru ako nedôveru.

„Výsledky prieskumu naznačujú, že čím bola situácia v koalícii napätejšia a čím viac sa vodcovia angažovali, tým viac zaznamenali pokles dôveryhodnosti,“ uviedol Grigorij Mesežnikov z Inštitútu pre verejné otázky. denník Sme.

Zdá sa, že Kollár z krízy profituje

Prezidenta, ktorému dôveruje 58 percent respondentov (pokles zo 64 percent v januári), nasleduje predseda Hlasu Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 41 percent respondentov, a nový predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) s dôverou 29 percent respondentov.

Ďalej nasleduje Kollár s 28-percentnou dôverou, predseda SaS Richard Sulík s 27 percentami a Veronika Remišová z Za Ľudí s 26 percentami. Sulík zaznamenal pokles dôveryhodnosti v porovnaní s januárom o 10 percent, zatiaľ čo dôvera v Kollára sa zvýšila o 8 percentuálnych bodov.

Žiadnemu z Matovičových ministrov nedôverovala viac ako polovica verejnosti Čítaj viac

„Boris Kollár asi najviac na verejnosti zdôraznil, že mu záleží na tom, aby koalícia pokračovala, a nechcel v konfliktoch zaujať jednoznačný postoj,“ komentoval Mesežnikov pre Sme.

Pokiaľ ide o prezidentku, ten sa domnieval, že pravdepodobne trpela krízou. Ľudia jej mohli vyčítať, že je príliš zadaná alebo príliš mäkká, dodal.

„Stále je potrebné povedať, že dôvera v Zuzanu Čaputovú bola v minulosti nižšia,“ uviedol Mesežnikov, ktorého citovalo Sme. „Skutočnosť, že si v týchto nepokojných dobách plných konfliktov udržiava dôveryhodnosť okolo 60 percent, je pôsobivý výsledok.“

19. apríla 2021 o 11:16 | Zostavené zamestnancami spoločnosti Spectator

.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu