Niektorí budú spať na poli, aby sa dostali bližšie k pápežovi. Neočkovaní zostanú vzadu

0
5

Na omšu je potrebné prísť najneskôr do ôsmej ráno.

Kto chce získať najlepšie miesta na omšu s pápežom Františkom, môže prísť do Šastína deň vopred a prespať na poli za mestom s výhľadom na Baziliku Sedembolestnej Panny Márie.

„Veriaci, ktorí prídu na akciu medzi prvými, sa dostanú do vzdialenosti 80 až 100 metrov od oltára,“ povedal Martin Královič, vedúci výroby.

Organizátorom sa zatiaľ podarilo nainštalovať osem kovových štruktúr s veľkými obrazovkami a pódiom, ktoré v posledných rokoch slúžia všetkým veľkým slovenským hudobným festivalom. Pápež vystúpi na pódium v ​​stredu ráno.

Oplotený areál sa verejnosti otvorí 14. septembra o 22:00. Ľudia si môžu priniesť spacáky, deky, karimatky a stoličky, ale stany by mali nechať doma.

„Nemôžeme z toho urobiť festival a kempovanie,“ povedal Královič, ktorý v minulosti pracoval na produkcii festivalu Pohoda a podujatia Biela noc.

Hoci sa omša začína 15. septembra o desiatej ráno, hovorí, že prítomní by sa tam mali dostať najneskôr do ôsmej.

Očkované vpredu, testované na pozadí

Pred bazilikou sa dokončuje nový chodník, na prístupovej ceste sa pridáva nová vrstva asfaltu. Je potrebné nainštalovať niekoľko vecí vrátane zvukového systému a LED obrazoviek, ktoré ľuďom poskytnú bližší pohľad na pápeža.

7. septembra 2021 o 11:44 | Daniela Hajčáková

.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu