Pápež bráni migrantov, očkovacie látky a homosexuálov. Prečo sa niektorí slovenskí katolíci nesnažia o to

0
3

Podmienky dochádzky sa zmiernili, namiesto očakávaných státisícov sa zatiaľ zaregistrovalo iba desaťtisíce.

Zastáva sa migrantov, podporuje očkovanie a voči homosexuálom je ústretový.

Pápež František nie je konzervatívnym predstaviteľom katolíckej cirkvi, ktorú slovenskí katolíci milovali na Jánovi Pavlovi II. To je jeden z dôvodov, prečo niektorí nie sú nadšení z osobného stretnutia s ním, hovoria teológ Jozef Žuffa, cirkevný analytik Imrich Gazda a katolícki kňazi Karol Moravčík a Marián Prachár.

Toto je jeden z troch hlavných dôvodov, prečo je počet ľudí, ktorí sa zaregistrovali na návštevy pápežských návštev, taký nízky, hoci najväčším dôvodom sú prísne protiepidemické opatrenia, ktoré platili do nedele 5. septembra. V ten deň , týždeň pred príchodom pápeža Františka na Slovensko, mali byť na udalosti povolené len plne očkované.

Súvisiaci článokPápežova návšteva Slovenska je zázrak, hovorí cirkevný analytik Čítaj viac

Od pondelka 6. septembra sú otvorené podujatia, ktoré sú na Slovensku známe ako režim OTP (očkované, testované alebo po infekcii Covid).

Tretím dôvodom je samotná pandémia a jej vplyv na prístup stúpencov k účasti na náboženských službách a podujatiach. Počas výluky si mnohí zvykli sledovať omšu zo svojich obývačiek.

„„ Budem sedieť pred televízorom, bude to oveľa pohodlnejšie ako niekde na lúke v Šaštíne a nič mi neunikne, “opisuje ich uvažovanie Gazda.

Vyššie spomenuté je dôvod, prečo sa od nedele na pápežské návštevy zaregistrovalo len 57 000 ľudí, z toho asi 30 000 na vrchol: omšu v Šaštíne.

Celkový počet tvorí necelých 13 percent z kapacity 450 000, ktoré mala Konferencia biskupov Slovenska (KBS) zaregistrovať pred tromi týždňami.

„Za súčasných podmienok by som si netrúfol vysloviť očakávanie, že príde takmer pol milióna ľudí,“ komentoval ich odhad Moravčík.

Hovorca KBS Martin Kramara s tým nesúhlasí. „Čísla rastú, nie je to súťaž.“

7. septembra 2021 o 15:09 | Ján Krempaský

.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu