Prokuratúra zastavila stíhanie inšpekčnej služby a špiónov

0
4

Generálna prokuratúra opäť použila špeciálny odsek.

Kým opozícia tvrdí, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) manipuluje so spolupracujúcimi obžalovanými s cieľom poslať svojich nominantov do väzenia, samotná NAKA plánovala začať vlastné vyšetrovanie, tiež týkajúce sa manipulácie svedectiev.

Elitní policajti údajne mali nejaké informácie o tom, že ľudia s prepojením na spravodajskú agentúru Slovenskej informačnej služby (SIS) kontaktovali príslušníkov inšpekčnej služby ministerstva vnútra so žiadosťou, aby zmanipulovali spolupracujúcich obžalovaných s cieľom falošne obviniť príslušníkov Očisteca ( Očistný tím). Tím pracuje na niektorých z najzávažnejších prípadov korupcie.

Generálna prokuratúra však vyšetrovanie po mesiaci zastavila.

Na vyšetrovanie dozeral od začiatku špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, pričom neboli obvinené žiadne osoby. Zástupca generálneho prokurátora Jozef Kandera 24. apríla vyšetrovanie zastavil s odvolaním sa na odsek 363 trestného poriadku, ktorý umožňuje mimoriadny zásah generálneho prokurátora.

Ten istý odsek bol nedávno použitý na zbavenie obvinenia bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského.

Kandera vysvetlil, že policajti nemali žiadne konkrétne dôkazy a vychádzal pri vyšetrovaní iba z predpokladov, ako vyplýva z rozhodnutia o zastavení vyšetrovania. denník Sme získané na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám.

Prezídium Policajného zboru nechcelo komentovať.

6. septembra 2021 o 17:38 | Roman Cuprik

.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu