Sotva polovica obyvateľov Slovenska dostane injekciu Covid do konca augusta,

0
51

Len málo ľudí sa zaregistrovalo na vakcíny, prieskum ukazuje, že niektorí majú silné preferencie týkajúce sa výrobcov.

Keď sa koncom apríla na Slovensku otvorila registrácia očkovania proti Covid pre všetkých starších ako 16 rokov, zaregistrovalo sa na úder počas prvých dní iba 135 000 ľudí.

Robert Suja, generálny riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), organizácie zodpovednej za registračný systém, pripustil, že „extrémne nízka“ miera registrácie ho negatívne prekvapila. Prieskumy ukazujú, že váhavosť podľa obvinení sa v porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi znížila. Navrhuje sa, aby niektorí ľudia mohli odložiť svoju registráciu, aby sa vyhli vakcíne AstraZeneca, ktorá v posledných týždňoch stratila medzi ľuďmi na Slovensku dôveru.

Spolu s novými registráciami teraz čaká na svoju prvú dávku vakcíny Covid na Slovensku približne 285 000 ľudí, zatiaľ čo Slovensko očakáva, že tento mesiac dostane takmer 1,5 milióna dávok.

Odhaduje, že pri súčasnej miere registrácie je reálne očakávať, že zaočkovanosť na Slovensku nepresiahne 38 percent.

„Môže sa stať, že asi o tri až štyri týždne budem môcť osobne zablahoželať každej osobe, ktorá sa zaregistruje,“ povedala Suja novinárom 3. mája. Reálny odhad zaočkovanosti do konca augusta by bol 48 percent. , pridal.

Ankety ukazujú pokles váhavosti

3. mája 2021 o 17:57 | Zostavené zamestnancami spoločnosti Spectator

.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu