Súhrn správ: Zákaz vychádzania bude od pondelka čiastočne zrušený

0
26

Na otvorenie sa pripravujú obchody, zoologické záhrady, galérie, múzeá, kaderníctva a ďalšie.

Toto je piatkové 16. apríla 2021 vydanie Dnes na Slovensku. Dozviete sa o politike, podnikaní a ďalších významných udalostiach dňa na Slovensku za menej ako päť minút. Ak sa vám páči to, čo robíme, a chcete podporiť dobrú žurnalistiku, zakúpte si naše online predplatné. Ďakujem.

Vyskúšajte víkendové tipy na čítanie v divadle Spectacular Slovakia

Súvisiaci článokSlovensko nie je sexi, ani udáva trendy, hlási tvrdenia Čítaj viac

Kabinet od pondelka zmierňuje zákaz vychádzania

Kabinet zmiernil protikoronavírusové opatrenia, na základe ktorých sa zákaz vychádzania nebude uplatňovať napríklad od pondelka 19. apríla na návštevy maloobchodov a iných prevádzok. Ľudia budú môcť cestovať aj na vidiek a na individuálnu rekreáciu medzi okresmi, ale podľa výstražného systému Covid automat bude pre okresy 4. stupňa potrebný negatívny test, nie starší ako 7 dní. Múzeá, galérie, knižnice, zoologické a botanické záhrady môžu byť otvorené od pondelka. Ďalšia zmena prichádza s otvorením autoškôl, možnosťou navštevovať bohoslužby, kúpaliská a športové zariadenia. Rovnako sa ruší povinnosť pracovať z domu.

AKTUALIZOVANÉ: Opatrenia budú zrušené od 19. apríla. Čo sa otvorí? Čítaj viac

Bratislava plánuje v tomto roku vylepšiť 25 verejných priestorov

Bratislava plánuje v tomto roku v rámci programu Živé Miesta zrekonštruovať 25 verejných priestranstiev v meste za 14,3 milióna eur.

„14,3 milióna EUR je rekordná suma v porovnaní s minulosťou, keď sa neinvestovalo do obnovy verejných priestranstiev, ale zároveň je to malá suma v porovnaní s investíciou, ktorú si Bratislava za svoje verejné priestory zaslúži,“ uviedla Bratislava Starosta Matúš Vallo.

Prvými obnovenými verejnými miestami sú verejný park Krížna – Karadžičova, Žilinská park, bufet na lúke Partizánska Lúka, námestie Námestie Slobody alebo verejné priestranstvo pod Mostom SNP.

Bratislava plánuje tento rok vyzdvihnúť 25 verejných priestranstiev Čítaj viac

Štátna inštitúcia na Slovensku sa stala terčom útokov ransomvéru

Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) zaregistroval sériu významných ransomwarových útokov na ciele na Slovensku. Nalieha na všetky spoločnosti a inštitúcie v krajine, aby okamžite zabezpečili a zálohovali svoje systémy pred potenciálnym útokom.

„Národné centrum kybernetickej bezpečnosti SK-CERT momentálne nemôže z dôvodu citlivosti veci verejne poskytnúť viac podrobností,“ informoval NBÚ na sociálnych sieťach.

Štátna inštitúcia na Slovensku sa stala terčom útokov ransomvéruČítaj viac

Koronavírusy a správy o očkovaní:

  • Slovenská národná agentúra pre lieky ŠÚKL odsudzuje, v čom vidia emocionálny a politický tlak, ktorý na inštitúciu, jej riaditeľa a jej rodinu vyvíja minister financií Igor Matovič.
  • The Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) opravila svoje informácie, ktoré hovoria, že očkovaní ľudia po prechode hranice nemusia ísť do karantény. Očkovaní ľudia budú musieť ešte ísť do karantény.
  • Názory ľudí na zavedenie cestovných pasov Covid rozdeliť Slovenskej spoločnosti vo dvoch, naznačujú výsledky začiatkom apríla prieskumu agentúry Actly, ktorý si objednala mimoparlamentná strana Dobrá Voľba Tomáša Druckera.
  • Bratislava spúšťa a bezplatná linka pomoci pomáhať najmä starším ľuďom s registrácia pre očkovanie proti Covid-19. Linka 0800 222 888 bude v prevádzke počas pracovných dní medzi 8:00 a 16:00. Prevádzkovatelia budú tiež schopní navigovať v systéme pre cudzincov žijúcich na Slovensku.
  • Národný železničný dopravca ZSSK bude pokračovať takmer kompletný časový harmonogram pre svoje vlaky od nedele 18. apríla, ako odpoveď na zmiernenie protikoronavírusových opatrení. Vlaky InterCity zostávajú zrušené a doposiaľ nebudú k dispozícii žiadne reštauračné vozne.
  • Banskobystrický kraj bude prvým regiónom na Slovensku, ktorý bude testovať tímy mobilného očkovania. Prvé tímy pôjdu 26. apríla do Banskej Štiavnice a Revúcej, kde sa zamerajú na starších ľudí, ktorí sa nemôžu dostať do vakcinačných centier.
  • Slovensko dostane ďalších 600 000 dávok vakcíny od konzorcia Pfizer / BioNTech, Uviedol v piatok 16. apríla počas rozhlasovej diskusie minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Slovensko tak bude mať do konca júna o 2,2 milióna viac dávok tejto vakcíny.

Hlavný príbeh dneška

Vďaka programu udeľovania ceny vojvodu z Edinburghu malo niekoľko mladých slovenských študentov príležitosť osobne sa stretnúť s princom Philipom. Opisujú ho ako prízemného a žoviálneho človeka, a to aj napriek vysokej spoločenskej hodnosti.

Ľudia na Slovensku môžu sledujte pohreb princa Philipa online na spravodajskom kanáli TA3, v sobotu, 17. apríla o 15:25.

Zrkadlovka na čiernom pozadíSlováci pripomínajú zmysel pre humor vojvodu z Edinburghu Čítaj viac

Výročie

Bojnický zámok označí Svetový deň hemofílie 17. apríla rozsvietením hradu v svetlo sfarbené do krvi.

Ostatné novinky

  • The na Slovensku sa v piatok 16. apríla začala sezóna lovu pstruhov. Najlepšie lokality sú rieky Váh, Revúca, Orava, Hnilec, Belá, Hron, Hornád, Dunajec a Poprad.
  • The Finančná správa spustila novú službu pre platiteľov dane s názvom saldokonto. Daňovníci majú elektronický prístup k svojim účtom, jedinou podmienkou je mať aktívnu elektronickú schránku na portáli finančnej správy. Teraz si môže celkovo 750 000 fyzických a právnických osôb skontrolovať svoj daňový účet, tj. Svoje záväzky a pohľadávky, z pohodlia domova.
  • Obmedzená výroba a predaj nových osobných automobilov spôsobili a nižší počet ojazdených automobilov na trhu zatiaľ čo ich cena sa zvýšila o 15 percent, tvrdí AAA AUTO predajca ojazdených vozidiel.

Nenechajte si dnes ujsť onSpectator.sk

Keď sa pocity počítajú na viac ako na životy Čítaj viac

Snahy o vybudovanie novej generácie turistických prístreškov vyvolávajú obrovský záujem Čítaj viac

Dobrovoľníctvo na Slovensku pretrváva aj napriek výzvam pandémie Čítaj viac

Súvisiaci článokČas sa opäť zmení. Pandémia oneskoruje zrušenie sezónnych zmien hodín Čítaj viac

Ak máte návrhy, ako je možné vylepšiť tento prehľad noviniek, môžete nás kontaktovať na adrese editorial@spectator.sk.

16. apríla 2021 o 17:14 | Zostavené zamestnancami spoločnosti Spectator

.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu