Variant Delta na pretras slovenské leto. Futbalovým zápasom v Budapešti mohol byť a

0
51

Vláda je nastavená tak, aby sprísnila podmienky vstupu do krajiny aj z členských krajín EÚ. Rozhodnutie padne budúci týždeň.

Dav 61 000 ľudí sledoval víťazstvo portugalského tímu na budapeštianskom futbalovom štadióne. Maďarský tím podľahol Portugalsku 0: 3. Osoba nosiaca masku bola medzi publikom vzácnym pohľadom.

Medzi divákmi boli aj stovky ľudí zo Slovenska. Také boli tisíce fanúšikov z Portugalska, kde sa miera infekcie koronavírusmi v priebehu mesiaca v dôsledku variantu Delta v priebehu mesiaca zdvojnásobila.

Miera zaočkovanosti v Portugalsku je podobná ako na Slovensku: obe dávky dostalo asi 20 percent populácie, zatiaľ čo asi 40 percent dostalo prvý úder.

Slovenské ministerstvo zdravotníctva sa teraz obáva, že zápas môže urýchliť import mutácií Delta na Slovensko. Predpokladá sa, že tento variant je o 50 percent infekčnejší ako britský variant, ktorý sa na Slovensku rozšíril minulú zimu.

„Vyzývame slovenských návštevníkov futbalového zápasu 15. júna v Budapešti, aby sa zaregistrovali prostredníctvom eHranica,“ napísalo ministerstvo. Jedinou požiadavkou pre cestujúcich prichádzajúcich na Slovensko z Maďarska je v súčasnosti negatívny výsledok testu Covid, ministerstvo sa však teraz obáva, že to nebude stačiť a chce fanúšikom ponúknuť bezplatné testy PCR.

Vo štvrtok zasadal ústredný krízový štáb, aby rokoval o nových hraničných pravidlách, ktoré majú spomaliť dovoz variantu Delta na Slovensko. Vláda varovala, že pre ľudí prichádzajúcich na Slovensko budúci týždeň môžu byť prísnejšie pravidlá.

Na zápase stovky ľudí zo Slovenska

17. júna 2021 o 20:53 | Michal Katuška

.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu